Autor: Cyfra Sport Sławomir Peszko

Spotkanie z gwiazdą

Wyjątkowa chwila Sławomira Peszki. Kapitan Wieczystej Kraków zapamięta to na zawsze, do sieci trafiło nagranie [WIDEO]

2022-07-20 20:41

Trzecioligowa Wieczysta Kraków rośnie w siłę. Nie dość, że drużyna w minionym sezonie wywalczyła awans do III ligi, to rozgrywa mecze towarzyskie z zespołami z czołowych lig w Europie. Dzisiaj naprzeciwko Wieczystej stanął zespół z Serie A.

Drużynę z Krakowa do meczu z Salernitaną jako kapitan wyprowadzał Sławomir Peszko. 37-letni były reprezentant Polski, to najbardziej rozpoznawalny piłkarz Wieczystej. Natomiast kapitanem Salernitany jest absolutna gwiazda światowej piłki, Frank Ribery. Sławomir Peszko zapewne na długo zapamięta moment spotkania i uściśnięcie dłoni z Riberym tuż przed meczem. Obaj mieli okazję grać przeciwko sobie w Bundeslidze, ale żaden z nich nie był kapitanem swojego zespołu. Peszko przez trzy sezony był piłkarzem FC Koeln. 39-letni obecnie Ribery występował w Bayernie aż 12 lat, asystując wielokrotnie przy golach Roberta Lewandowskiego. Francuz przed trzema laty wyjechał do Włoch, gdzie najpierw grał we Fiorentinie, a obecnie w Salernitanie. W meczu który odbył się w austriackim Janbach obaj wyprowadzili swoje drużyny. Ribery już w 3. min zdobył gola z rzutu karnego, dając prowadzenie swojemu zespołowi.

Krzysztof Piątek może zostać we Włoszech! Nie brakuje ofert za reprezentanta Polski, padła nazwa klubu

Trzy minuty później na 2:0 podwyższył Erik Botheim. Na szczęście dla zespołu Smudy, rywale później nie byli tak skuteczni i skończyło się ich wygraną 2:0. W drugiej połowie na boisku w zespole Salernitany pojawił się Paweł Jaroszyński.

Cezary Kucharski ujawnia. Cały czas ma problemy ze zdrowiem. Potrzebuje kilkumiesięcznego leczenia [ROZMOWA SE]

Czy Wieczysta Kraków awansuje w przyszłości do ekstraklasy?