Pochowali legendę

Wzruszające słowa księdza podczas pogrzebu Andrzeja Iwana. Tłumy żegnały medalistę mistrzostw świata

2023-01-06 19:02

Andrzej Iwan został pochowany w czwartek, 5 grudnia na jednym z krakowskich cmentarzy. Słynny polski piłkarz zmarł pod koniec 2022 roku. Medalista mistrzostw świata został pożegnany przez tłum kibiców, bliskich, rodzinę i przyjaciół. Podczas mszy świętej ksiądz powiedział o zmarłym wzruszające słow.

Jego odejście wstrząsnęło światem futbolu. Andrzej Iwan zmarł w wieku 63 lat. Został pochowany na cmentarzu Batowickim w Krakowie. W jego ostatniej drodze towarzyszyły mu setki fanów, bliskich, rodziny czy przyjaciół. Na pogrzeb Andrzeja Iwana wybrały się również dwie delegacje Wisły Kraków i Górnika Zabrze. Nie zabrakło także przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Pogrzeb Andrzeja Iwana. Prochy złożono w urnie w kształcie piłki. "W jego życiu nie brakowało chwil tragicznych"

Pogrzeb Andrzeja Iwana. Wzruszające słowa księdza

Ksiądz odprawiający mszę świętą, podczas kazania, użył bardzo poruszających słów. Zauważył, że Andrzej Iwan zawsze uśmiechał się do zdjęć, choć w jego życiu działo się wiele często tragicznych rzeczy.

- Był człowiekiem o wielkim sercu, przepełnionym miłością, choć nie zawsze był rozumiany. Proszę, byście go zapamiętali jako człowieka pełnego radości. Na żadnym zdjęciu nie jest smutny, choć w jego życiu nie brakowało chwil smutnych, wręcz tragicznych. Dziękujemy Ci za to, że byłeś - mówił duchowny.

Andrzej Iwan nie żyje. Kim był reprezentant Polski? Gdzie grał? Ile miał lat?

Pogrzeb Iwana. Koledzy pożegnali go na cmentarzu

Andrzej Iwan został pochowany w urnie w kształcie futbolowej piłki. Wśród żałobników pojawili się m.in. właściciel Wisły Kraków Jarosław Królewski czy legenda "Białej Gwiazdy" Paweł Brożek. W pogrzebie uczestniczyli także Janusz Basałaj, Krzysztof Stanowski czy Zdzisław Kapka.

Pogrzeb Andrzeja Iwana
Najnowsze