Kamil Biliński

Autor: Cyfrasport Kamil Biliński

Zabójczy finisz beniaminka! Podbeskidzie z drugą wygraną z rzędu, Biliński show [WIDEO]

2021-02-07 17:16

Skazywane na pożarcie Podbeskidzie nie poddaje się! W poprzedniej kolejce beniaminek sprawił sensację pokonując 1:0 Legię. Teraz zespół trenera Roberta Kasperczyka dorzucił kolejny skalp. Jego podopieczni przegrywali z Górnikiem Zabrze, ale nie podłamali się, lecz zdołali się podnieść i wygrali 2:1. Finisz Podbeskidzia był zabójczy, a bohaterem gospodarzy został Kamil Biliński, strzelec dwóch goli. Zwycięska bramka padła w ostatniej minucie zawodów. W ten sposób ekipa Górali opuściła strefę spadkową.

Spotkanie znakomicie ułożyło się dla Górnika. Prowadzenie objęli po rzucie rożnym. Erik Janża dośrodkował na pole karne, a tam najsprytniejszy był Michał Koj. Kapitan zabrzan pokonał Michala Peskovicia uderzeniem piłki głową z najbliższej odległości. W 26. minucie Koj znów zaskoczył obronę beniaminka po wrzutce z rzutu wolnego. Jednak to trafienie nie zostało uznane. Sędzia analizował sytuację za pomocą systemu wideoweryfikacji VAR. Koj był na spalonym. Podbeskidzie próbowało, ale przed przerwą brakowało im precyzji, aby doprowadzić do wyrównania. Po przerwie Górnik wyprowadził dwie kontry. W pierwszym przypadku wyszło trzech zabrzan, ale nic z tego nie wyszło, bo Masouras zamiast strzelać próbował jeszcze podać do kolegi. W drugiej sytuacji Jimenez świetnie wypatrzył Nowaka, który wbiegł na pole karne i oddał strzał. Tyle, że górą z tego starcia wyszedł golkipera Górali.

Tak Kamil Piątkowski dorastał do Salzburga. Piona chwycił byka za rogi [ZDJĘCIA]

Tyle, że Podbeskidzie nie zamierzało bez walki oddać punkty. Z dystansu uderzał Marko Roginić, ale jego strzał był zbyt lekki, aby sprawić problemy bramkarzowi Górnika. Po chwili huknął Gergo Kocsis, ale zmierzającą do bramki piłkę z linii wybił Janża! Goście w tej sytuacji mieli dużo szczęścia. W końcu Podbeskidzie wyrównało. Janża sfaulował Bilińskiego. Początkowo sędzia pokazał na rzut wolny, ale okazało się, że zdarzenie miało miejsce już na polu karnym. Do jedenastki podszedł Kamil Biliński i... jego zamiary wyczuł Martin Chudy. Słowak odbił jego uderzenie, ale nie zdążył zareagować wobec dobitki.

W końcówce napastnik beniaminka upadł przy linii bocznej. Trzymał się za prawy bark. Wyglądało to groźnie. Jednak wrócił na boisko i został bohaterem. W ostatniej minucie strzelił zwycięskiego gola! To jego siódme trafienie w rozgrywkach, a dla gospodarzy druga wygrana z rzędu. W kolejnym spotkaniu z Cracovią ekipa trenera Roberta Kasperczyka będzie musiała radzić sobie bez Bilińskiego. Najlepszy strzelec zespołu będzie pauzował za kartki. W doliczonym czasie świetnie spisał się jeszcze bramkarz Pesković, który wyłapał strzał Romana Prochazki.

Rekordowy transfer Polaka. W Salzburgu dostanie skrzydeł?

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze 2:1

0:1 Michał Koj 10. min, 1:1 Kamil Biliński 79. min, 2:1 Kamil Biliński 90. min