Jan Bednarek

Autor: Cyfrasport Jan Bednarek

Koszmarny tydzień reprezentanta Polski w Premier League. Bednarek znów nie pomógł Świętym

2021-02-07 13:12

Ostatnie występy obrońca Southampton Jan Bednarek (25 l.) chciałby jak najszybciej wymazać z pamięci. To naszego kadrowicza fatalny tydzień w Premier League. W poprzedniej kolejce (0:9 z Manchesterem Utd) strzelił samobójczego gola, był zamieszany w rzut karny i dostał czerwona kartkę (później ją anulowano). Teraz "Święci" przegrali na wyjeździe 2:3 z Newcastle w 23. kolejce ligi angielskiej, a Bednarek znów się nie popisał.

Reprezentant Polski został surowo oceniony przez angielskie portale, które wprost piszą, że zagrał słabo. Niektóre z nich nawet przypisują mu samobójcze trafienie. W 26. minucie na bramkę Southampton strzelił Miguel Almiron. Trzeba przyznać, że piłka odbiła się od Polaka i w ten sposób bramkarz Alex McCarthy nie mógł zapobiec utracie gola. Jednak ostatecznie bramka nie poszła na konto Bednarka, ale zapisano ją Paragwajczykowi. Na początku drugiej połowy Jeffrey Hendrick został usunięty z boiska. Irlandczyk otrzymał drugą żółtą kartkę i po chwili czerwoną. W efekcie goście zdołali zmniejszyć rozmiary porażki. W końcówce Bednarek dostał jeszcze żółtą kartkę. Polak i zespół Southampton muszą jak najszybciej przełamać koszmarną serię. Przegrali już pięć meczów z rzędu w Premier League. Zajmują w lidze dwunaste miejsce. A jeszcze na początku roku "Święci pokonali Liverpooli i cieszyli się z serii trzech meczów bez straty gola.

Tak Kamil Piątkowski dorastał do Salzburga. Piona chwycił byka za rogi [ZDJĘCIA]