Tomas Pekhart

i

Autor: Cyfra Sport Tomas Pekhart

Były król znów na Łazienkowskiej

Zamieszanie z napastnikami w Legii Warszawa. Wrócił Tomas Pekhart, pech Carlitosa [WIDEO]

2023-01-30 15:32

Napastnik Legii Carlitos w trakcie meczu z Koroną (3:2) złamał rękę. Miał dziś przejść zabieg i czeka go kilka tygodni przerwy. Hiszpan wypadł zatem ze składu na najbliższe mecze, ale warszawski klub zakontraktował od razu nowego napastnika. Jest to piłkarz doskonale znany kibicom stołecznego klubu.

Zagra z numerem 7

Do Legii wrócił Tomas Pekhart, który w jej barwach występował przez przez 2,5 roku. Zdobył z nią dwa tytuły i przed dwoma laty został królem strzelców ekstraklasy. Ostatnie pół roku spędził w tureckim Gaziantep FK, gdzie nie był tak skuteczny jak kiedyś w stołecznym klubie. Czech podpisał kontrakt do końca czerwca 2024. Będzie występował z numerem 7.

W stolicy czuł się jak w domu

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę wrócić do do domu, do Legii – powiedział Pekhart po podpisaniu umowy z wiceliderem ligi, cytowany przez oficjalny portal klubu. - Ja i cała moja rodzina zawsze czuliśmy się w Warszawie bardzo dobrze. Szczególnie moja córka. Jest bardzo szczęśliwa, że wróciliśmy do Polski. Legię i Warszawę można nazwać taką naszą nową stolicą. Mam nadzieję, że pościgamy się i powalczymy o mistrzostwo Polski. Na pewno będziemy także chcieli zdobyć Puchar Polski. Tego trofeum nie zdołaliśmy zdobyć od dłuższego czasu, więc najwyższa pora się przełamać - podkreślił Czech, którego wypowiedź zacytowały klubowe media.

Sonda
Czy Tomas Pekhart sięgnie jeszcze po koronę króla strzelców?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze