Przy okazji pikniku sportowego w gminie Hanna na Lubelszczyźnie rozegrano mecz piłkarski pomiędzy Bugiem Hanna i reprezentacją Krajowej Izby Rozliczeniowej. Nie chodziło jednak o wynik, a o to by połączyć walkę o promocję edukacji finansowej ze sportową rywalizacją. Mecz z trybun komentował legendarny już dziennikarz radiowy i telewizyjny, Dariusz Szpakowski. Działo się dużo na boisku i poza nim. Fundacja KIR przygotowała część technologiczną – odbyły się warsztaty dla dorosłych z zakresu cyberbezpieczeństwa i prelekcja o podpisie elektronicznym, a dla dzieci gra edukacja o bezpieczeństwie w internecie.
Marek Papszun faworytem do posady selekcjonera! Wybitny piłkarz w roli asystenta, nasze ustalenia
Wszystko pod hasłem „Cyfrowo – dyniowo. Sportowo i zdrowo”. Czemu dyniowo? Gospodarze przygotowali na powitanie gości specjalny festyn na dyniowisku z degustacją potraw w dyni i warsztaty kulinarne. Były konkursy i zabawy dla dzieci. Piłkę na stadion wniosła uroczyście Mia – mała dziewczynka, która była inspiracją do wydania przez Fundację Cyberium książeczki „Dzidzia w świecie płatności”, pierwszej książeczki dla maluchów o płatnościach.
Bug Hanna złożony był z zawodników, którzy tworzyli tę drużynę od 2009 roku, aktualnych graczy i najmłodszych zawodników, którzy dopiero rozpoczęli treningi. W zespole Krajowej Izby rozliczeniowej widzieliśmy przedstawicieli zarządu, programistów, ekspertów z zakresu kryptografii. Wojciech Pantkowski, wiceprezes Krajowej Izby Rozliczeniowej i Członek Rady Fundacji Cyberium oznajmił, że wspólne działania z Gminą Hanna są dla KIR i Fundacji Cyberium elementem działań wpisujących się w łączenie sportu z edukacją w obszarze cyberbezpieczeństwa i promocji nowoczesnych rozwiązań technologicznych w lokalnych społecznościach. Na boisku był remisowo, ale że rozstrzygniecie musiało zapaść, to w serii rzutów karnych lepszy okazał się Bug Hanna.
Erling Haaland przyczyną niebezpiecznych zachowań. Norwegowie podejmą specjalne środki ostrożności