Artur Jędrzejczyk, Legia Warszawa

Autor: Cyfra Sport

Zobacz jak Legia cieszyła się z 14. w historii mistrzostwa Polski [WIDEO]

2020-07-11 23:52

Na dwie kolejki przed końcem sezonu poznaliśmy mistrza Polski. Została nim Legia Warszawa. To czternasty tytuł w jej kolekcji. O triumfie ekipy trenera Aleksandara Vukovicia przesądziła wygrana 2:0 z Cracovią w 35. kolejce. Po końcowym gwizdku zapanowała radość piłkarzy, trenerów i kibiców warszawskiego klubu. Zobaczcie co się działo na boisku jak i w szatni stołecznej drużyny. Materiały opublikował oficjalny kanał Ekstraklasy na youtube.

Piłkarzom Legii do celebracji mistrzostwa wystarczył punkt. Jednak zgarnęli całą pulę, bo pokonali Cracovię 2:0, a gole strzelili Tomas Pekhart i Walerian Gwilia. Gruzin po bramce w drugiej połowie był tak szczęśliwy, że wykonał szalony taniec. Legia odzyskała mistrzostwo po rocznej przerwie. W ubiegłym sezonie trzyletnie panowanie klubu z Łazienkowskiej w polskiej lidze przerwał Piast Gliwice.

Tak Walerian Gwilia zapewnił Legii tytuł. Szalony taniec Gruzina po golu [WIDEO]

Po końcowym gwizdku w warszawskim nastąpiła eksplozja radości z wywalczenia prymatu w Ekstraklasie. W tej chwili Legia ma przewagę jedenastu punktów nad Piastem i Lechem. Z tym, że rywale swoje mecze rozegrają 12 lipca. Piłkarze Legii cieszyli się z kibicami na stadionie. Kamera zajrzała także do szatni stołecznego klubu, gdzie zobaczyli szaloną euforię ze strony trenera Aleksandara Vukovicia. Serb sięgał z Legią po tytuł jako piłkarz, a teraz dokonał tego w roli szkoleniowca. Zobaczcie materiały z triumfu warszawskiego zespołu przygotowane przez oficjalny kanał Ekstraklasy na youtube.

Tak Legia Warszawa świętuje mistrzostwo Polski! Feta na Wiśle [RELACJA NA ŻYWO, WIDEO]