Kibice na Wembley

i

Autor: AP Kibice na Wembley

Anglicy żądają powtórzenia finału Euro 2021! Wszystko z powodu NIESPRAWIEDLIWEGO sędziowania

2021-07-13 17:10

Euro 2021 przeszło do historii. W decydującej rozgrywce na stadionie Wembley Włosi po serii rzutów karnych pokonali Anglików, sięgając tym samym po końcowy triumf. Wydawało się, że na tym koniec. Najwyraźniej jednak część angielskich fanów wciąż nie może pogodzić się z porażką swoich ulubieńców. Jeden z nich stworzył nawet petycję, w której domaga się powtórzenia meczu finałowego! Gdyby tego było mało, jego zdanie poparło już ponad 100 tysięcy osób.

Anglicy pomimo naprawdę dobrego w ich wykonaniu turnieju byli chyba najgorzej odbieraną nacją podczas Euro 2021, na co złożyło się kilka czynników. „Synowie Albionu” aż 6 spośród 7 spotkań rozegrali w Londynie, byli więc mocno uprzywilejowani względem innych reprezentacji, które w podróżach spędzały wiele godzin. Negatywny PR swoim zawodnikom robili także angielscy fani. Wspomnieć należy m.in. o wygwizdywaniu hymnów przeciwników czy – jak przed meczem finałowym – pocięcie i spalenie włoskiej flagi. Sami piłkarze także nie do końca byli bez winy, czego najlepszym przykładem jest niezwykle kontrowersyjny rzut karny podyktowany za rzekomy faul na Raheemie Sterlingu w meczu półfinałowym przeciwko Danii.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Sousę. "Z nim nasze szanse na mundial to..." | Futbologia

Anglicy żądają powtórzenia finału

Pomimo, że „Synowie Albionu” byli bodaj najbardziej uprzywilejowanym zespołem podczas całego turnieju, część kibiców wciąż nie może pogodzić się z finałową porażką swoich ulubieńców. Na portalu change.org powstała już nawet specjalna petycja, w której angielscy fani zwracają uwagę na stronnicze ich zdaniem sędziowanie i… domagają się powtórzenia meczu! „Mecz z 11.07.2021 nie był sprawiedliwy, Włosi otrzymywali tylko żółte kartki za przeciąganie Anglików, jakby byli niewolnikami. Pchnięcia, pociągnięcia, kopnięcia i nadal pozwolono im wygrać? To stronnicze. Włochy powinny otrzymać czerwoną kartkę, a rewanż powinien się odbyć z bezstronnym sędzią. To nie było sprawiedliwe” – czytamy. Szanse na powodzenie całej akcji są jednak zerowe. Podobna petycja miała zresztą miejsce niedługo po meczu 1/8 finału pomiędzy Francją a Szwajcarią. Kibice „Trójkolorowych” domagali się wtedy powtórzenia decydującego rzutu karnego wykonywanego przez Kyliana Mbappe.

Sonda
Czy finał Euro 2021 pomiędzy Włochami a Anglią powinien zostać powtórzony?

Euro 2021 w pigułce

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej pierwotnie miały odbyć się w 2020 roku, z powodu pandemii koronawirusa zostały jednak przełożone o dwanaście miesięcy. Z końcowego triumfu mogli cieszyć się Włosi, którzy w finale po rzutach karnych pokonali Anglię (w regulaminowym czasie oraz po dogrywce było 1:1). Największą niespodziankę całego turnieju sprawili jednak Duńczycy, którzy pomimo tragicznych scen z udziałem Christiana Eriksena w meczu otwarcia dotarli aż do półfinału. Tam po dogrywce i kontrowersyjnym rzucie karnym ulegli jednak Anglii (1:2). Reprezentacja Polski przegrała ze Słowacją (1:2) i Szwecją (2:3) oraz zremisowała z Hiszpanią (1:1) i pożegnała się z mistrzostwami już po fazie grupowej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze