Paulo Sousa i monstrualne bicepsy

i

Autor: Marcin Gadomski / SE Paulo Sousa i monstrualne bicepsy

Były reprezentant Polski bezlitosny dla Sousy. Nie ma wątpliwości, Brzęczek zrobiłby to lepiej

2021-06-29 13:43

Były reprezentant Polski bez litości powiedział o tym, co sądzi o grze kadry pod kierownictwem Paulo Sousy. Zdaniem byłego piłkarza Wisły Kraków i uczestnika mundialu w 2006 roku, Kamila Kosowskiego, nie można znaleźć pozytywów w pomyśle na drużynę w wykonaniu Portugalczyka i zwolniony Jerzy Brzęczek o wiele lepiej poradziłby sobie z prowadzeniem Biało-Czerwonych w trakcie turnieju o mistrzostwo Europy. Tak krytycznego i mocnego zdania na temat byłego szkoleniowca Bordeaux jeszcze nie słyszeliśmy.

Euro 2020 zakończyło się wielkim niepowiedzeniem dla reprezentacji Polski, która zakończyła swoje starania na turnieju na fazie grupowej. Nad drużyną narodową i postacią Paulo Sousy zawisły ciemne chmury, a wielu byłych graczy kadry w dość krytycznym tonie opowiada się o pracy Portugalczyka z Polakami. Swoje zdanie przedstawił także Kamil Kosowski. Legendarny skrzydłowy Wisły Kraków i uczestnik mundialu w 2006 roku nie ma wątpliwości, że Jerzy Brzęczek z Biało-Czerwonymi osiągnąłby lepszy rezultat niż był szkoleniowiec Fiorentiny i Bordeaux.

Anna Lewandowska udała się do łóżka i zrobiła to przy dzieciach. Można tylko pozazdrościć, pokazała ZDJĘCIE

Paulo Sousa krytykowany przez byłego kadrowicza. Nie miał dla niego litości

Były reprezentant Polski w swoim tekście na łamach "Przeglądu Sportowego" zaznacza, że wielkim błędem Paulo Sousy było popełnianie pomyłek przy wyborze składu, które zaowocowały takim, a nie innym wynikiem w trakcie mistrzostw Europy.

- Żałuję, że w tym turnieju nie obejrzeliśmy Tomka Kędziory. Pod względem szybkości i zwrotności przewyższa Bartka Bereszyńskiego. Z drugiej strony defensywy nie zagrał ani razu Kamil Piątkowski, a mógłby być lewym stoperem. Szkoda, że z ławki nie podniósł się Dawid Kownacki. Może by się przydał, wchodząc na 10-15 minut - twierdzi były reprezentant Polski.

Zapytali Kamila Stocha, czy zaniedbuje żonę. Odpowiedź skoczka nie pozostawia wątpliwości, wyjawił całą prawdę

Wilfredo Leon: Zagrałem słabiej, to się więcej nie powtórzy

Kosowski nie ma wątpliwości. Brzęczek osiągnąłby lepszy wynik

Zdaniem Kamila Kosowskiego, o wiele lepszym rozwiązaniem w kontekście gry Polaków na Euro 2020 byłoby pozostawienie Jerzego Brzęczka, który miał już swój pomysł na kreowanie gry drużyny. Były gracz Wisły Kraków jest przekonany, że dawny szkoleniowiec Wisły Płock i GKS Katowice nie miałby najmniejszych problemów z przeprowadzeniem drużyny narodowej w trakcie czempionatu Europy.

- Ktoś odpowiada za to, że zostali gorzej przygotowani. Mimo złego stylu za czasów Jurka Brzęczka, to takie mecz jak ze Słowacją wygrywaliśmy. Jurkowi należał się ten turniej, a jeśli już musiało dojść do tej zmiany, to powinna zostać dokonana wcześniej  - pisze Kosowski na łamach "Przeglądu Sportowego".

Najnowsze