Cristiano Ronaldo

i

Autor: AP Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo zarabia na tym FORTUNĘ. Nikt nie zgarnia więcej od niego

2021-07-02 16:53

Cristiano Ronaldo jest jednym z najlepszych i z pewnością najpopularniejszym piłkarzem na świecie, co przekłada się na to, że stał się swoistym marketingowym fenomenem. Jego rozpoznawalność widać m.in. dzięki serwisom społecznościowym, takim jak Instagram. Popularność, zwłaszcza taka, wiąże się także z wielkimi wpływami. Jedna z firm marketingowych właśnie obliczyła, że Ronaldo zarabia najwięcej na instagramowych reklamach, wyprzedzając wszystkie inne gwiazdy show-biznesu.

Cristiano Ronaldo to przykład niemalże idealnie poprowadzonej kariery piłkarskiej. Portugalczyk gdzie nie trafił, sięgał po wielkie triumfy w piłce klubowej, dodatkowo zgarniając ogromne gaże. Jest stawiany także za wzór przygotowania fizycznego i mentalnego do wykonywanego zawodu i mimo że ma już 36 lat, to zamierza jeszcze długo grać w piłkę na najwyższym poziomie. Jego osiągnięcia piłkarskie i zachowanie pozaboiskowe przysporzyło mu dosłownie setki milionów fanów na całym świecie. Ronaldo może się pochwalić aż 308 milionami obserwujących na Instagramie, co przekłada się również na to, że w tej chwili na reklamach na tej platformie zarabia on najwięcej ze wszystkich celebrytów.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Sousę. "Z nim nasze szanse na mundial to..." | Futbologia

Cristiano Ronaldo na szczycie, tym razem finansowym

Firma marketingowa Hopper HQ wyliczyła, że Cristiano Ronaldo, mający 308 mln obserwujących na Instagramie, może za jeden post na tym portalu zgarniać nawet 1,6 mln dolarów. To stawia go na pierwszym miejscu wśród aktorów, muzyków, influenserów i innych celberytów, którzy zarabiają kolejne miliony w ten sposób. Obecnie na drugim miejscu znajduje się Dwayne „The Rock” Johnson, który może liczyć na 1,52 mln dolarów z jeden wpis (250 mln obserwujących).

Oprócz Ronaldo w czołowej dziesiątce zestawienia stworzonego przez Hopper HQ znalazł się tylko jeden piłkarz i nie będzie żadnym zaskoczeniem, że jest to Lionel Messi. Argentyńczyk, który od 1 lipca nie jest związany kontraktem z FC Barceloną, ma 224 mln obserwujących, a za jeden post może otrzymywać nawet 1,16 mln dolarów.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze