Marcus Berg

i

Autor: Instagram Marcus Berg

Dym po feralnym meczu na Euro 2020! Kibice żądają, by piłkarz zrzekł się obywatelstwa

2021-06-15 14:47

Piłka nożna generuje gigantyczne emocje. Na tyle wielkie, że niektórzy kibice nie są w stanie poradzić sobie z nerwami wynikającymi z poszczególnych meczów. Teraz przekonują się o tym reprezentanci Szwecji, a więc grupowego rywala Polaków na Euro 2020, a konkretnie napastnik tego zespołu, Marcus Berg. Zawodnik zmarnował doskonałą sytuację w starciu z Hiszpanią i zrobiło się bardzo gorąco, by nie powiedzieć - niebezpiecznie.

Piłkarska federacja Szwecji SvFF, grupowego rywala Polski w mistrzostwach Europy, zdecydowała się zgłosić na policję groźby w mediach społecznościowych dotyczące Marcusa Berga, który w poniedziałkowym meczu Szwecji z Hiszpanią (0:0) nie trafił do bramki w stuprocentowej sytuacji.

„Najróżniejsze określenia organów płciowych, pozbawienie obywatelstwa i dożywotnia banicja były najłagodniejszymi komentarzami, lecz groźby pod jego adresem, a także jego rodziny przekroczyły wszelkie granice” - powiedział szef bezpieczeństwa w SvFF Martin Fredman.

ZOBACZ MEMY po meczu Polska - Słowacja

Dodał że jego sztab skopiował i wydrukował kilkaset komentarzy głównie na profilu Berga, które przekraczają prawo i są bezpośrednim zagrożeniem dla życia i zdrowia piłkarza, a także obrażają jego godność w wyjątkowo obraźliwym i wyrafinowanym stylu - "w naszym kraju są na to konkretne paragrafy przewidujące surowe kary i autorami zajmie się już policja”.

SvFF już wielokrotnie wcześniej zgłaszała takie przypadki, zwłaszcza te dotyczące kilku sędziów piłkarskich, którzy po groźbach śmierci otrzymywali ochronę policji. Raz nawet podpalono dom jednego z arbitrów.

Zobacz też: Rosjanie PODRYWAJĄ polską kibickę! Czynią to wyjątkowo bezczelnie

Podczas mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku ofiarą hejtu szwedzkich kibiców padł Jimmy Durmaz, który w meczu z Niemcami (1:2) w doliczonym czasie sprowokował rzut wolny, z którego Niemcy strzelili zwycięską bramkę.

Fala hejtu przybrała tak ogromne rozmiary, że po groźbach śmierci i rasistowskich komentarzach SvFF również zgłosiła sprawę na policję, która odnalazła autorów najgroźniejszych wpisów i ich ukarała.

Jak wyjaśnił Fredman: „hejt stał się zjawiskiem codziennym, lecz jak wiemy może prowadzić do tragedii, więc należy reagować surowo i najszybciej jak to możliwe”.

Rywalami Szwecji w grupie E są Hiszpania, Słowacja i Polska, z którą drużyna Janne Anderssona spotka się 23 czerwca w Sankt Petersburgu.

Mateusz Borek ZAŁAMANY po meczu ze Słowacją...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze