Euro 2020: KRWAWE sceny podczas meczu Walia - Szwajcaria. To musiało BOLEĆ, potrzebna była szybka pomoc

2021-06-12 15:39
Kieffer Moore
Autor: AP Kieffer Moore

Rywalizacja Walii ze Szwajcarią była pierwszą sobotnią potyczką podczas Euro 2020. Choć to Helweci byli faworytami tego spotkania w pierwszej połowie to ich rywale byli bliżsi zdobycia bramki. Nie brakowało mocnych strzałów i powietrznych pojedynków. Jeden z nich zakończył się fatalnie dla napastnika walijskiej drużyny. Kieffer Moore po zderzeniu z rywalem rozciął łuk brwiowy i na jego twarzy pojawiła się krew.

Walia i Szwajcaria to drużyny, które będą biły się o awans z grupy A. I jak zwykle w meczu otwarcia zdobycie trzech punktów bardzo mocno przybliża do fazy pucharowej. Faworytami do wywalczenia kompletu punktów byli Szwajcarzy, którzy wygrali trzy z czterech spotkań przeciwko Walii. Ale to właśnie zespół z Wysp Brytyjskich miał świetną okazję do zdobycia bramki. Kieffer Moore po jednym z dośrodkowań oddał strzał głową i tylko fenomenalna interwencja Yana Sommera uchroniła Helwetów przed stratą bramki.

Raport z Sopotu. Przedostatni trening przed wylotem do Rosji.

Krwawe rozcięcie w meczu Walia - Szwajcaria

Kolejny pojedynek główkowy Moore przypłacił jednak bolesną kontuzją. Po zderzeniu z Kevinem Mbabu Walijczyk musiał uzyskać pomoc medyków, bo jego łuk brwiowy nie wytrzymał zderzenia. Na twarzy napastnika pojawiła się krew, ale na szczęście szybko został opatrzony i błyskawicznie wrócił na boisko, z czerwonym opatrunkiem na czole.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE