Puskas Arena w Budapeszcie

i

Autor: AP PHOTO Puskas Arena w Budapeszcie

Euro 2021. 21-letni islamski terrorysta planował krwawe mordy! Chciał zdetonować bombę na stadionie?

2021-06-03 7:54

Duże piłkarskie imprezy zawsze przykuwają uwagę świata. Złaknieni wielkiego futbolu kibice byli gotowi rzucić się w podróże po całym kontynencie na Euro 2021. Niestety, takie wydarzenia to także cel dla terrorystów, którzy próbują zwrócić na siebie uwagę. Na całe szczęście krwawej rzezi zapobiegły węgierskie służby specjalne. Te zatrzymały 21-letniego islamskiego terrorystę. Według informacji tamtejszych mediów, jednym z celów miał być stadion Puskas Arena, jedna z aren Euro 2021.

To już końcowe odliczanie! Za kilka dni rozpocznie się Euro 2021. Na ten turniej czekali kibice na całym świecie. Olbrzymie piłkarskie emocje będą obserwowane przez setki milionów kibiców na wszystkich kontynentach, w tym oczywiście także w Polsce. To doskonała okazja do zrobienia sobie promocji. Pojawienie się na ustach całego świata jest możliwe jednak nie tylko w przypadku piłkarzy. Doskonale zdają sobie z tego sprawę m.in. terroryści. Euro 2021, według węgierskich mediów, miało być celem 21-letniego napastnika. Doniesienia nie zostały jednak potwierdzone przez rzeczniczkę prokuratora.

Mateusz Borek OSTRZEGA przed Euro 2021 i meczem Polska - Słowacja: To będzie KLUCZ [WIDEO]

Euro 2021. Planował zamach na turnieju?!

Gazeta Magyar Nemzet informuje, że ok. 90 kilometrów od Budapesztu zatrzymany został 21-latek, który miał planować zamach terrorystyczny. Za pośrednictwem dark webu miał kontaktować się z osobami za pośrednictwem stron Państwa Islamskiego, dopytując m.in. jak wjechać w tłum ludzi. Jego głównym celem miał być rzekomo stadion Puskas Arena w Budapeszcie. - Ma 21 lat i identyfikuje się jako islamista. Tworzył rurobombę do wykorzystania podczas imprezy masowej w Budapeszcie lub innym mieście. Miał potrzebne składniki - przyznał Janos Hajdu, szef węgierskiego zespołu antyterrorystów. Mężczyzna trafił do aresztu.

Zobacz wideo z zatrzymania terrorysty.

Raport z Opalenicy. Sousa i Bereszyński to najwięksi optymiści

Euro 2021. Grupa F

Grupa F na Euro 2021 rozpocznie rywalizację jako ostatnia - dopiero 15 czerwca 2021 roku. Na prawdziwy hit, czyli spotkanie mistrzów świata Francuzów z mistrzami Europy Portugalczykami odbędzie się w dopiero trzeciej kolejce. Pierwszym spotkaniem grupy F na Euro 2021 będzie mecz Portugalii z Węgrami. Trzy godziny później wystartuje spotkanie Francuzów z Niemcami. Cztery dni później kibice obejrzą spotkanie Węgrów z Francuzami i Portugalczyków z Niemcami.

Zobacz terminarz Euro 2021 grupy F!

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze