Franciszek Smuda wypunktował Paulo Sousę

i

Autor: Cyfra Sport Franciszek Smuda wypunktował Paulo Sousę

Franciszek Smuda bezlitośnie WYPUNKTOWAŁ Paulo Sousę po Euro. Wnioski byłego trenera Polaków wprawiają w osłupienie

2021-06-25 18:09

Reprezentacja Polski nie zaprezentowała się na Euro 2020 tak, jak spodziewali się tego fani Biało-czerwonych i pożegnali się z turniejem już po fazie grupowej. To sprawiło, że zarówno na niektórych zawodników, jak i trenera Paulo Sousę spadła lata krytyki, a wielu kibiców i ekspertów wskazywało, że Portugalczyk powinien pożegnać się ze stanowiskiem. Do występu Polaków na Euro odniósł się również Franciszek Smuda, jednak były trener polskiej kadry stwierdził, że Sousa powinien w dalszym ciągu trenować reprezentację.

Podobnie jak przed poprzednimi wielkimi turniejami, kibice reprezentacji Polski mieli nadzieję, że piłkarze grający z orzełkiem na piersi będą w stanie dobrze zaprezentować się na Euro 2020 i wyjść z grupy do fazy pucharowej. Mecz ze Szwecją w Petersburgu okazał się jednak ostatnim spotkaniem Polaków na tegorocznych mistrzostwach Europy, za co na sporą część piłkarzy Biało-czerwonych i trenera Paulo Sousę spadła duża fala krytyki ze strony niezadowolonych kibiców i ekspertów piłkarskich. Wielu z nich domagało się, aby tuż po odpadnięciu z Euro 2020 Zbigniew Boniek zwolnił portugalskiego trenera i poszukał nowego selekcjonera. O podsumowanie występu Biało-czerwonych na tegorocznych mistrzostwach Europy pokusił się również Franciszek Smuda, który miał okazję prowadzić Polaków przed laty. 

Smuda wypunktował Smudę za taktykę

Były selekcjoner reprezentacji Polski zwrócił uwagę na taktykę, jaką podczas Euro zaproponował Paulo Sousa. Dla byłego trenera Polaków granie z trójką obrońców było jednak niezrozumiałe. - Jeżeli nie masz tylu dobrych obrońców, to nie graj trójką w środku i wahadłami. Ustaw zespół w zestawieniu, do którego masz odpowiednich zawodników. Nie rozumiem, dlaczego Paulo Sousa tego nie zauważył. Być może potrzebuje więcej czasu - stwierdził Franciszek Smuda w rozmowie z "TVP Sport". Jednocześnie byłe selekcjoner Biało-czerwonych stwierdził, że Portugalczyk powinien w dalszym ciągu prowadzić kadrę i dokończyć swój pomysł na drużynę, co może wprawić w osłupienie sporą część kibiców. 

Paulo Sousa zostanie jednak ZWOLNIONY?! O wszystkim zaważy jeden ważny szczegół. Może dojść do rewolucji

EURO 2020: Szwecja 3-2 Polska. Kulisy spotkania l Futbologia
Sonda
Polska na Euro 2020 - czy zasłużenie odpadliśmy?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze