Jan Tomaszewski i Paulo Sousa

i

Autor: PRZEMYSLAW SZYSZKA / SE, PAWEL JASKOLKA / SE Jan Tomaszewski i Paulo Sousa

Wymowny apel Tomaszewskiego do Sousy. Bońka w to nie mieszał, ale wyraził się jasno

2021-06-23 22:54

Reprezentacja Polski poległa w meczu mistrzostw Europy ze Szwecją, przez co zakończyła swoje zmagania w tym turnieju już po fazie grupowej. Raptem punkt zebrany w starciach ze Słowacją, z Hiszpanią i ze Szwecją bardzo mocno godzi w ocenę pracy selekcjonera Paulo Sousy. I pojawia się pytanie - czy ten szkoleniowiec powinien kontynuować swoją pracę w ekipie "Biało-czerwonych"? Swoją opinię w tym temacie ma legendarny bramkarz kadry, Jan Tomaszewski.

Dramat. Tak jednym słowem można określić wynik, który reprezentacji Polski udało się osiągnąć podczas mistrzostw Europy. "Biało-czerwoni" zawiedli na całej linii i w trzech pojedynkach ugrali raptem jeden punkt. Taki stan rzeczy był zdecydowanie nieoczekiwany przez kogokolwiek z obozu polskiej drużyny. Zasadne staje się więc pytanie o przyszłość zarówno szkoleniowca, jak i poszczególnych piłkarzy. Czy Paulo Sousa powinien kontynuować swoją misję na ławce trenerskiej naszej kadry?

Zobacz także: Piłkarze po porażce poszli na plaże. Pilnowała ich policja

Swoją opinię w tym temacie ma wyrobioną prawdziwa legenda polskiej reprezentacji - jej były bramkarz, Jan Tomaszewski. - Zbigniew Boniek nie powinien zwalniać Paulo Sousy. Ale trener będzie miał u kibiców przechlapane. Ja mam apel do Paulo Sousy. Uważam, że sam powinien podać się do dymisji - uważa były golkiper polskiej reprezentacji nie pozostawiając cienia wątpliwości, że w jego opinii po nieudanym Euro stery w kadrze powinien przejąć kto inny.

Zobacz też: Piotr Zieliński powiedział te słowa po odpadnięciu z Euro! Kibice będą wściekli

Teraz wszystkich związanych z reprezentacją Polski bez wątpienia czekają bardzo gorące dni. Na pewno nadchodzi czas na refleksję, ale jednocześnie nie może być go też zbyt dużo. Wszystko przez to, że już we wrześniu "Biało-czerwoni" wybiegną na boisko ponownie. Będą rywalizowali o bezcenne punkty w walce o awans do mistrzostw świata w Katarze w 2022 roku. Czy nadal z Paulo Sousą u steru? Wiele wskazuje na to, że tak, ale wiążące decyzje z pewnością dopiero przed nami.

Sonda po meczu Polska-Szwecja
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze