Gwiazdor zdradził całą prawdę o Lewandowskim. Taki jest kapitan kadry

2021-08-05 12:21
Robert Lewandowski
Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Robert Lewandowski to niekwestionowany lider polskiej reprezentacji i jej najlepszy zawodnik od wielu lat. Napastnik Bayernu Monachium jest podziwiany przez wielu zawodników z całego świata. Jeden z gwiazdorów naszej kadry postanowił jednak zdradzić nieco więcej na temat Lewandowskiego, którego miał okazję poznać właśnie w reprezentacji. Wyjawił on, jak wobec innych zawodników zachowuje się najlepszy piłkarz świata w 2020 roku.

Robert Lewandowski w 2020 roku nie miał sobie równych, a jego forma w kolejnych miesiącach wcale nie spadała. W sezonie 2020/2021 „Lewy” pobił rekord strzelecki Gerda Muellera i jechał na Euro 2020 z wielkimi ambicjami. Niestety, Polacy, mimo że napastnik Bayernu Monachium starał się ciągnąć drużynę, odpadli z turnieju już na etapie rywalizacji w grupie. Jednym z podstawowych piłkarzy walczących na europejskich boiskach był Kamil Jóźwiak. Skrzydłowy reprezentacji i Derby County udzielił niedawno wywiadu dla popularnego portalu The Athletic. 23-latek opowiedział w nim m.in. właśnie o relacji z Robertem Lewandowskim. Zawodnik drużyny z Championship zdradził, jak najlepszy polski piłkarz w historii odnosi się do swoich kolegów z drużyny, zwłaszcza tych młodszych.

Lewandowscy postawili córkom piękny dom! Jest w pełni ekologiczny

Lewandowski grał z kibicami w piłkę na ulicy

Jóźwiak mówi o relacji z Lewandowskim

Skrzydłowy Derby County rozegrał dwa pełne mecze na Euro 2020 oraz ponad 60 minut w ostatnim, decydującym spotkaniu ze Szwecją. Wielu kibiców miało pretensje do młodego zawodnika, że jego gra nie przyniosła wiele pozytywnego naszej drużynie. Teraz 23-latek przygotowuje się do nowego sezonu i ma nadzieję na regularne występy w klubie. W trakcie przygotowań udzielił wywiadu portalowi The Athletic, w którym opowiedział nieco więcej o tym, jak wygląda współpraca z Robertem Lewandowskim w kadrze.

- Lewandowski to świetny facet, nasz kapitan. Jest względem nas wymagający, ale jednocześnie bardzo pomocny dla nas, młodszych reprezentantów. Świetnie jest grać w jednej drużynie z napastnikiem takiego kalibru. Czasami możesz zagrać piłkę gdziekolwiek, a on tam po prostu będzie. Jest bardzo inteligentny w obrębie pola karnego, ma znakomite poczucie przestrzeni – wyjaśnił Kamil Jóźwiak.

Te słowa o Eriksenie mrożą krew w żyłach. "Wydawało się, że umarł"

Młody kadrowicz wyjaśnił zabrał głos także w kwestii postawy całej reprezentacji i jej przyszłości. - Wiem, że stać nas na wiele i mamy nadzieję, że uda nam się to udowodnić. Nasza drużyna potrzebuje jednak czasu. Zmieniliśmy trenera trzy miesiące przed Euro 2020, pojawiło się nowe ustawienie. To było trudne – tłumaczy zawodnik Derby County.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze