Jerzy Dudek

i

Autor: Michał Wielgus Jerzy Dudek

Jerzy Dudek skomentował klęskę na Euro. GORZKIE SŁOWA byłego kadrowicza

2021-06-24 23:37

Nie powiódł się reprezentacji Polski start w mistrzostwach Europy. Po wywalczeniu zaledwie jednego punktu w trzech pojedynkach, "Biało-czerwoni" w bardzo słabym stylu pożegnali się z turniejem. Ruszyła zatem ogólnonarodowa dyskusja odnośnie przyczyn porażki. Swoje zdanie w tej sprawie postanowił wyrazić także były bramkarz polskiej kadry, Jerzy Dudek.

Nie tak miał wyglądać start "Biało-czerwonych" w Euro 2020. Grupa złożona z Hiszpanii, Szwecji oraz Słowacji na papierze wydawała się zdecydowanie w zasięgu polskiej drużyny. Rzeczywistość napisała jednak zupełnie inny scenariusz - dużo bardziej brutalny. Polacy wywalczyli raptem jeden punkt i pożegnali się z marzeniami o turniejowym awansie. W efekcie ruszyła ogólnonarodowa dyskusja odnośnie przyczyn porażki. Co poszło nie tak, że rozgrywki okazały się taką klapą?

Narzeczona Płachety szczerze o zarobkach piłkarzy - ZDJĘCIA

Były bramkarz reprezentacji Polski, Jerzy Dudek, zwrócił uwagę na istotną kwestię. Wypowiedział się odnośnie eksperymentów, których dokonywał Paulo Sousa, a które ostatecznie nie przyniosły sukcesu w postaci uzyskania awansu. - Sousa poszukuje, eksperymentuje, zaskakuje. Doktor, który operuje na żywym organizmie. Niestety, ten pacjent nie przeżył - stwierdził znany sportowiec w mediach społecznościowych.

Zobacz też: Reprezentacja Polski po Euro 2020: Piją na plaży. Policja na miejscu. Jest afera. ZDJĘCIA

Szef Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek, już dzień po odpadnięciu Polski z Euro zapowiedział, że żadnej zmiany na stanowisku szkoleniowca nie dokona i Paulo Sousa będzie kontynuował swoją misję. Już w sierpniu jednak "Zibi" będzie musiał ustąpić stanowiska prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej swojemu następcy i to właśnie on będzie podejmował wiążące decyzje w tym zakresie.

EURO 2020: Szwecja 3-2 Polska. Kulisy spotkania l Futbologia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze