Jerzy Brzęczek

i

Autor: Marek Zieliński/Super Express

Kadrowicz zestawił Paulo Sousę z Jerzym Brzęczkiem! Chodzi o względy taktyczne

2021-05-31 9:57

Trwają przygowania reprezentacji Polski do EURO 2021. Od kilku dni zawdnicy pracują pod wodzą sztabu szkoleniowego w Opalenicy. Selekcjoner Paulo Sousa cały czas stara się wdrożyć swoje mechanizmy - tak, aby podczas turnieju funkcjonowały już one w optymalny sposób. Pracę Portugalczyka z tą w wykonaniu poprzedniego szkoleniowca, Jerzego Brzęczka, w rozmowie z serwisiem "Sportowe Fakty" zestawił Maciej Rybus.

Czas na Euro

Tuż po zakończeniu rozgrywek ligowych w Europie wystartowały przygotowania do mistrzostw Europy. I nic dziwnego, bo wielki turniej reprezentacyjny jest zapasem. Ma się rozpocząc już 11 czerwca, a na pierwszy ogień pójdzie starcie Włochów z Turkami. Polacy natomiast na scenie pojawią się w poniedzałek, 14 czerwca. Wówczas zmierzą się w Petersburgu ze Słowacją. Następnie czeka ich potyczka z Hiszpanią w Sewilli oraz powrót do rosyjskiego miasta - tym razem, aby na zakończenie fazy grupowej podjąć Szwecję.

Rybus ufny

Paulo Sousa nie ma zatem dużo czasu, aby wdrożyć swoje pomysły. Maciej Rybus, zawodnik reprezentacji Polski, pozostaje jednak ufny przed nadchodzącymi emocjami. - Rozmawialiśmy między sobą o treningach i każdy ma pozytywne przemyślenia. Widać, że Paulo Sousa ma ogromną wiedzę na temat piłki. Chce z nas zrobić nowoczesny zespół. Taki, który nie tylko się broni i kontratakuje, ale gra wysoko pressingiem, szybko odbiera piłkę po stracie. Podoba nam się taka perspektywa - mówi serwisowi "Sportowe Fakty" gracz Lokomotiwu Moskwa.

Tomasz Hajto wali w Paulo Sousę! Były kadrowicz zarzuca selekcjonerowi brak przygotowania

I dodaje: - Wcześniej, za poprzedniego selekcjonera, pomysł był podobny. Pracowaliśmy nad takim systemem, ale nie jest tak łatwo go wdrożyć. Mam jednak przeczucie, że teraz to zaskoczy i kibice będą nas wspierali nie tylko "sercem", ale również spodoba im się styl, w jakim prezentuje się drużyna.

To, na jakim etapie są przygotowania, okaże się już we wtorek, 1 czerwca. Wówczas reprezentacja Polski zmierzy się w meczu towarzyskim z Rosją. Do potyczki dojdzie na stadionie we Wrocławiu.

Raport z Opalenicy. Pierwsze słońce na kadrze i impreza z Golcami
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze