Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Kazimierz Deyna ZDETRONIZOWANY przez Roberta Lewandowskiego. Kapitan bije kolejne rekordy, prawdziwa legenda

2021-06-08 21:48

Kazimierz Deyna jest jedną z legend polskiej piłki klubowej i reprezentacyjnej. Pamięć o nim do dziś jest żywa w sercach wielu fanów w Polsce, jednak możliwe, że niewielu z nich pamięta o rekordach ustanowionych przez niego wiele lat temu, gdy występował w reprezentacji Polski. Teraz przypomina o nich Robert Lewandowski, robiąc to w swoim stylu, czyli… bijąc je i śrubując własne! Po meczu z Islandią obecny kapitan reprezentacji Polski stał się samodzielnym rekordzistą w liczbie występów z opaską kapitańską na ramieniu.

Robert Lewandowski po raz kolejny udowadnia, że jest zawodnikiem unikalnym, a my mamy szczęście, że żyjemy w czasach, gdy osiąga on szczyty swoich możliwości. Na zakończenie sezonu 2020/2021 w piłce klubowej „Lewy” pobił rekord Gerda Muellera w liczbie bramek strzelonych w Bundeslidze w jednym sezonie. Polak zdobył 41 goli i o jedno trafienie poprawił rekord, który przez Niemców był uznawany za „nieśmiertelny”. Teraz okazało się, że „Lewy” przekracza kolejne granice także w piłce reprezentacyjnej.

Gorąca atmosfera przed meczem Polska - Islandia

Robert Lewandowski zdetronizował Kazimierza Deynę. A to może być dopiero początek

Mecz reprezentacji Polski z Islandią nie był najlepszy w wykonaniu polskich zawodników. Ostatni sparing Biało-Czerwonych przed Euro 2021 zakończył się remisem 2:2 i obnażył sporo niedociągnięć w polskiej drużynie. Jednakże to nie przeszkodziło Robertowi Lewandowskiego pobić jednego z rekordów, który przez 43 lata należał do Kazimierza Deyny. „Lewy” na mecz z Islandią wyszedł na boisko z opaską kapitańską po raz 58. w karierze. Kazimierz Deyna w latach 1973-1978 uzbierał 57 spotkań jako kapitan reprezentacji Polski. Jego rekord czekał więc na pobicie aż 43 lata! Okazuje się, że kolejne bariery mogą paść już za kilka dni.

Zobacz najlepsze memy po meczu Polska - Islandia!

Robert Lewandowski blisko kolejnych rekordów Deyny

Okazuje się, że gdyby reprezentacja Polski pokonała Islandię, Robert Lewandowski złamał by nie jeden, a dwa rekordy legendy polskiej piłki. Zarówno „Lewy” jak i „Kaka”(taki pseudonim miał Deyna) wygrali w kadrze narodowej 56 spotkań. Jasne więc jest, że zwycięstwo z Islandią dałoby Lewandowskiego kolejny rekord.

Co ciekawe w meczu ze Słowacją, z którą Polacy rozegrają kolejne spotkanie, Robert Lewandowski znów będzie mógł pobić dwa rekordy. Jeśli Biało-Czerwoni pokonają Słowaków, a Robert Lewandowski wystąpi w tym spotkaniu (w czym przeszkodzić może jedynie kontuzja), to napastnik Bayernu Monachium będzie miał najwięcej zwycięstw w reprezentacji Polski ogółem (57) oraz najwięcej zwycięstw w meczach o stawkę (33). Obecnie „Lewy” i Deyna mają ich po 32.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze