Jakub Świerczok na konferencji przed Euro 2021

i

Autor: Cyfra Sport Jakub Świerczok na konferencji przed Euro 2021

Kim jest Jakub Świerczok? Sylwetka napastnika reprezentacji Polski: klub, żona, rodzina

2021-06-05 12:49

Jakub Świerczok niespodziewanie znalazł się w składzie reprezentacji Polski na Euro 2021. Napastnik otrzymał powołanie na turniej od nowego selekcjonera Paulo Sousy. Świerczok pokazał się już polskiej publiczności, trafiając do siatki w meczu z Rosją. Czy Jakub Świerczok będzie piłkarzem, który okaże się czarnym koniem poczas turnieju w reprezentacji Polski? Kadra lada moment rozpoczyna walkę o Euro 2021! W ilu meczach wystąpi Jakub Świerczok, napastnik Piasta Gliwice?

Słowacja, Hiszpania i Szwecja - to rywale reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy 2021. Kadra Paulo Sousy ma duże szanse na awans do fazy pucharowej Euro 2021. Czy drużynie pomoże w tym Jakub Świerczok? Napastnik Piasta Gliwice dość niespodziewanie znalazł się w zespole kadry na Euro 2021. - Inaczej czułem się w tych pierwszych meczach, wówczas mocno się stresowałem. Teraz nabrałem doświadczenia, poukładałem sobie w głowie pewne rzeczy. Nie ukrywam, że ten miniony rok był dla mnie bardzo ważny i to, że trener Piasta Waldemar Fornalik na mnie postawił - mówił podczas konferencji prasowej Świerczok.

Raport z Opalenicy. Pierwszy taki trening Paulo Sousy

Spis treści

  1. Jakub Świerczok w reprezentacji
  2. Jakub Świerczok klub
  3. Jakub Świerczok żona i rodzina
  4. Jakub Świerczok sylwetka

Jakub Świerczok w reprezentacji

Jakub Świerczok w reprezentacji Polski zadebutował w listopadzie 2017 roku. Po wodzą Adama Nawałki wystąpił w trzech sparingach z Urugwajem, Meksykiem i Nigerią. Od tego czasu czekał na powołanie niemal cztery lata. I w sparingu z Rosjanami od razu trafił do siatki. Na razie na koncie ma 4 mecze z orłem na piersi, zdobył jednego gola. Czy poprawi ten bilans podczas Euro 2021?

Jakub Świerczok klub

Świerczok w trakcie kariery miał okazję występować w wielu polskich zespołach - Polonii Bytom, Zawiszy Bydgoszcz, Górniku Łęczna czy Zagłębiu Lubin. Największe sukcesy odnosił jednak w barwach Łudogorca Razgrad, z którym trzykrotnie sięgał po mistrzostwa Bułgarii trzy razy! Występował także w europejskich pucharach, w Lidze Europy! Na swoim koncie ma także sześć występów w Bundeslidze w barwach Kaiserslautern.

Zobacz także: Andrzej Kostyra wskazał SŁABE PUNKTY reprezentacji Polski przed Euro 2021. Przy okazji WYPUNKTOWAŁ Piotra Zielińskiego [WIDEO]

Jakub Świerczok żona i rodzina

Jakub Świerczok zawdzięcza wiele swojej ukochanej. Jego miłością jest była reprezentantka Polski w piłce ręcznej, Alina Wojtas. Kobieta jeździła za nim po świecie, decydując się nawet na zakończenie kariery, gdy miał trafić do Łudogorca Razgrad.

Jakub Świerczok sylwetka

  • Jakub Świerczok
  • Data urodzenia: 28.12.1992
  • Klub: Piast Gliwice
  • Mecze i gole w reprezentacji: 4/1
  • Numer na koszulce: 24
  • Debiut w kadrze: 10.11.2017, Polska - Urugwaj 0:0

Zobacz także: Po zobaczeniu tego, co Robert Lewandowski wyprawia z piłką przed Euro 2021, wielu złapie się za głowy! Co za technika [WIDEO]

Sonda
Euro 2021 - czy Polska wyjdzie z grupy?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze