Jakub Świerczok na konferencji przed Euro 2021

i

Autor: Cyfra Sport Jakub Świerczok na konferencji przed Euro 2021

Kim jest Jakub Świerczok? Sylwetka napastnika reprezentacji Polski: klub, żona, rodzina

2021-06-05 12:49

Jakub Świerczok niespodziewanie znalazł się w składzie reprezentacji Polski na Euro 2021. Napastnik otrzymał powołanie na turniej od nowego selekcjonera Paulo Sousy. Świerczok pokazał się już polskiej publiczności, trafiając do siatki w meczu z Rosją. Czy Jakub Świerczok będzie piłkarzem, który okaże się czarnym koniem poczas turnieju w reprezentacji Polski? Kadra lada moment rozpoczyna walkę o Euro 2021! W ilu meczach wystąpi Jakub Świerczok, napastnik Piasta Gliwice?

Słowacja, Hiszpania i Szwecja - to rywale reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy 2021. Kadra Paulo Sousy ma duże szanse na awans do fazy pucharowej Euro 2021. Czy drużynie pomoże w tym Jakub Świerczok? Napastnik Piasta Gliwice dość niespodziewanie znalazł się w zespole kadry na Euro 2021. - Inaczej czułem się w tych pierwszych meczach, wówczas mocno się stresowałem. Teraz nabrałem doświadczenia, poukładałem sobie w głowie pewne rzeczy. Nie ukrywam, że ten miniony rok był dla mnie bardzo ważny i to, że trener Piasta Waldemar Fornalik na mnie postawił - mówił podczas konferencji prasowej Świerczok.

Raport z Opalenicy. Pierwszy taki trening Paulo Sousy

Spis treści

  1. Jakub Świerczok w reprezentacji
  2. Jakub Świerczok klub
  3. Jakub Świerczok żona i rodzina
  4. Jakub Świerczok sylwetka

Jakub Świerczok w reprezentacji

Jakub Świerczok w reprezentacji Polski zadebutował w listopadzie 2017 roku. Po wodzą Adama Nawałki wystąpił w trzech sparingach z Urugwajem, Meksykiem i Nigerią. Od tego czasu czekał na powołanie niemal cztery lata. I w sparingu z Rosjanami od razu trafił do siatki. Na razie na koncie ma 4 mecze z orłem na piersi, zdobył jednego gola. Czy poprawi ten bilans podczas Euro 2021?

Jakub Świerczok klub

Świerczok w trakcie kariery miał okazję występować w wielu polskich zespołach - Polonii Bytom, Zawiszy Bydgoszcz, Górniku Łęczna czy Zagłębiu Lubin. Największe sukcesy odnosił jednak w barwach Łudogorca Razgrad, z którym trzykrotnie sięgał po mistrzostwa Bułgarii trzy razy! Występował także w europejskich pucharach, w Lidze Europy! Na swoim koncie ma także sześć występów w Bundeslidze w barwach Kaiserslautern.

Zobacz także: Andrzej Kostyra wskazał SŁABE PUNKTY reprezentacji Polski przed Euro 2021. Przy okazji WYPUNKTOWAŁ Piotra Zielińskiego [WIDEO]

Jakub Świerczok żona i rodzina

Jakub Świerczok zawdzięcza wiele swojej ukochanej. Jego miłością jest była reprezentantka Polski w piłce ręcznej, Alina Wojtas. Kobieta jeździła za nim po świecie, decydując się nawet na zakończenie kariery, gdy miał trafić do Łudogorca Razgrad.

Jakub Świerczok sylwetka

  • Jakub Świerczok
  • Data urodzenia: 28.12.1992
  • Klub: Piast Gliwice
  • Mecze i gole w reprezentacji: 4/1
  • Numer na koszulce: 24
  • Debiut w kadrze: 10.11.2017, Polska - Urugwaj 0:0

Zobacz także: Po zobaczeniu tego, co Robert Lewandowski wyprawia z piłką przed Euro 2021, wielu złapie się za głowy! Co za technika [WIDEO]

Sonda
Euro 2021 - czy Polska wyjdzie z grupy?

Poznaj inne gwiazdy reprezentacji Polski na Euro 2021!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze