Przemysław Płacheta

i

Autor: Tomasz Radzik / SE Kim jest Przemysław Płacheta? Sylwetka pomocnika reprezentacji Polski: klub, żona, rodzina

Kim jest Przemysław Płacheta? Sylwetka pomocnika reprezentacji Polski: klub, żona, rodzina

2021-05-12 15:38

Polski kibice martwili się wiele miesięcy o przyszłość reprezentacji piłkarskiej, zwłaszcza w kontekście obsady skrzydeł. Odpowiedzią na te rozterki może być Przemysław Płacheta. Młody Polak powoli dostaje kolejne szanse w naszej kadrze. A już niedługo powinien zbierać także doświadczenie w Premier League. Przemysław Płacheta razem z Norwich City niedawno zagwarantował sobie awans do angielskiej ekstraklasy. Czy to pozwoli mu pojechać na Euro 2021?

Jak będzie wyglądała przyszłość reprezentacji Polski? Jednym z jej kluczowych elementów może być Przemysław Płacheta! Piłkarz Norwich City przeżywa swój nie amerykański, a angielski sen! W lipcu 2020 roku zamienił Śląsk Wrocław na ekipę z Championship. I ma prawo być z tego zadowolony. Jego ekipa w przyszłym sezonie będzie występować w angielskiej ekstraklasie. - Od dziecka marzyłem o występach w Anglii. Przedstawiciele Norwich byli zdeterminowani, aby mnie pozyskać. Po rozmowie z trenerem, dyrektorem sportowym i innymi pracownikami klubu wiedziałem, że to będzie najlepsze rozwiązanie. Ujęli mnie swoim podejściem - mówił w rozmowie z "Super Expressem". Co miał na myśli? Przyznał, że działacze Norwich City wiedzieli nie tylko wszystko na jego temat, ale także na temat jego... narzeczonej! - Wiedziano nawet gdzie i co studiuje moja narzeczona, jak długo ze sobą jesteśmy czy jak często i co dodajemy na swoje profile społecznościowe - dodawał.

Spis treści

  1. Przemysław Płacheta w klubie
  2. Przemysław Płacheta w reprezentacji
  3. Przemysław Płacheta - dziewczyna, rodzina
  4. Przemysław Płacheta - sylwetka

Przemysław Płacheta w klubie

Przemysław Płacheta był młodzieżowcem RB Lipsk. Jeszcze w 2018 roku grał w niemieckim Sonnenhof Grossaspach. Po powrocie do Polski wszystko potoczyło się niezwykle szybko! Od gry w Pogoni Siedlce do wyjazdu do Angli minęło zaledwie 2,5 roku. Płacheta przed wyjazdem na Wyspy Brytyjskie zagrał w PKO BP Ekstraklasie zaledwie 35 spotkań! Zdobył w nich 8 bramek i zanotował 5 asyst. W barwach Norwich City w Championship wystąpił w 26 meczach, strzelając jednego gola i dorzucił dwa kluczowe podania.

Przemysław Płacheta w reprezentacji

Doświadczenie Przemysława Płachety w reprezentacji Polski nie jest jeszcze zbyt obfite. Z orłem na piersi wybiegał na boisko trzykrotnie. Zadebiutował 11 listopada w spotkaniu z Ukrainą (Polska wygrała 2:0). Płacheta mierzył się także z Holendrami i Andorą. Czy kolejne dołoży na mistrzostwach Europy 2020? Płacheta wydaje się być jednym z pewniaków do powołania do kadry.

Przemysław Płacheta - dziewczyna, rodzina

Przemysław Płacheta jest w związku z Aleksandrą Łobodą. We wrześniu 2020 roku oświadczył się jej w Londynie. - Z tobą przez świat - napisał Płacheta w mediach społecznościowych, gdzie pokazał wspólne zdjęcie z ukochaną. Jego brat Marcin Płacheta był lekkoatletą i bobsleistą. Brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Turynie w 2006 roku. Drugi brat, Sylwester Płacheta także grał w piłkę nożną.

Przemysław Płacheta - sylwetka

  • Przemysław Płacheta
  • Data urodzenia: 23.03.1998 (23 lat)
  • Klub: Norwich City
  • Bilans w kadrze (mecze/gole): 3/0
  • Numer: 17
  • Debiut w kadrze: 11 listopada 2020 Polska - Ukraina 2:0
Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze