Euro 2020: Anglia

i

Autor: AP PHOTO Euro 2020: Anglia

Królowa Elżbieta II napisała list do trenera Anglików przed finałem Euro! Piękne słowa, piłkarze dostaną skrzydeł

2021-07-10 21:16

Brytyjska królowa Elżbieta II wysłała przed finałem piłkarskich mistrzostw Europy osobistą wiadomość do menedżera reprezentacji Anglii Garetha Southgate'a, chwaląc "ducha, zaangażowanie i dumę" jego drużyny i przywołując wspomnienia ze zwycięstwa w 1966 roku.

"Pięćdziesiąt pięć lat temu miałam szczęście wręczyć Puchar Świata Bobby'emu Moore'owi i widziałam, co to dla graczy, trenerów i sztabu pomocniczego oznacza dotarcie i wygranie finału dużego międzynarodowego turnieju piłkarskiego. Chcę wysłać gratulacje ode mnie i od mojej rodziny dla was wszystkich z powodu dotarcia do finału Mistrzostw Europy oraz przesłać moje najlepsze życzenia na jutro z nadzieją, że w historii zapisze się nie tylko wasz sukces, ale także duch, zaangażowanie i duma, z jaką się zaprezentowaliście" - napisała Elżbieta II w liście zaadresowanym do Southgate'a.

Były reprezentant Polski kpi z bohatera Anglików na Euro! Jest mowa o... warszawskim metrze

W niedzielę wieczorem Anglia zagra z Włochami na Wembley o piłkarskie mistrzostwo Europy. Dla reprezentacji Anglii będzie to dopiero drugi w historii udział w finale wielkiego piłkarskiego turnieju. Pierwszym było zwycięstwo 4:2 nad Niemcami w finale mistrzostw świata w 1966 r., które rozgrywane były w Anglii.

Anglicy pogrążyli się w żałobie przed finałem Euro 2020. Nie żyje Paul Mariner, były zawodnik „Synów Albionu”

Sonda
Włochy - Anglia: KTO WYGRA?
Sylwia Dekiert o Euro i igrzyskach
Finał Euro 2020 tuż tuż. Tymczasem Robert Lewandowski zobaczył dzieci grające w piłkę i… | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze