Nowy plan UEFA na przeprowadzenie EURO! Z dwunastu państw-gospodarzy zostanie… jedno miasto?!

2021-01-13 18:06 PM
Wembley
Autor: East News Wembley

UEFA ma niemały ból głowy przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy. Przenosząc imprezę z 2020 na 2021 rok jej organizatorzy mieli nadzieję, że uda się przeprowadzić ją w pierwotnie zaplanowanym kształcie. Pandemia koronawirusa wciąż jest jednak poważnym zagrożeniem i okazuje się, że rozegranie czempionatu Starego Kontynentu w dwunastu państwach może stać się niemożliwe. Hiszpańskie media donoszą z kolei, że Euro może zostać rozegrane nie tylko w jednym państwie, ale również… w wyłącznie jednym mieście.

Od wielu tygodni trwa dyskusja na temat kształtu nadchodzących mistrzostw Europy. Mimo że zaczynają się one dopiero w czerwcu, już teraz wydaje się, że niemożliwe będzie rozegranie ich w dwunastu państwach, tak jak było to zaplanowane pierwotnie. Choć UEFA wciąż nie wycofała się oficjalnie z tego pomysłu, to wszystko wskazuje na to, że tak w końcu się stanie.

Żony Krychowiaka i Piątka kuszą na Zanzibarze! Jedna BIUSTEM, druga NOGAMI! Ale starcie WAGs! [ZDJĘCIA]

Świadczyć o tym mogą gorące dyskusje, jakie toczą się w europejskiej federacji. Coraz częściej słyszy się o tym, że mistrzostwa mają zostać przeniesione do jednego kraju. Chęć przejęcia Euro zgłosiła Rojsa mająca odpowiednią infrastrukturę, która pozostała w tym kraju po mistrzostwach świata w 2018 roku. Kandydatem do zorganizowania europejskiego czempionatu miałyby być również Niemcy, które także posiadają odpowiednią ilość stadionów. Jak donosi jednak „Mundo Deportivo” Euro może zostać przeniesione nie tyle do jednego kraju, co wręcz do jednego miasta.

Zobacz zdjęcia Roberta i Anny Lewandowskich z Gali Mistrzów Sportu:

Według hiszpańskich dziennikarzy wśród pomysłów, aby przenieść czempionat do jednego kraju, pojawił się pomysł, aby zorganizować go wyłącznie w jednym mieście. Aby to się udało, musi ono posiadać kilka obiektów najwyższej klasy, a takie warunki spełnia Londyn.

Kamil Grosicki może już zimą opuścić WBA! Szokujący kierunek, to byłby prawdziwy hit!

Stolica Anglii znana jest z niezwykle dużej liczby klubów, które w niej funkcjonują. Co najważniejsze, kilka z nich gra na najwyższym światowym poziomie i dzięki temu miasto to posiada również odpowiednią infrastrukturę. Na obszarze Londynu znajduje się pięć obiektów najwyższej, IV kategorii UEFA: Wembley, Emirates Stadium, Olympic Stadium, Stamford Bridge i White Hart Lane nie wspominając o kilkunastu mniejszych stadionach.

Lewandowski KUPI Legię?! Tajemnicze ROZMOWY z Mioduskim | Futbologia
Najnowsze