Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

O tym się nie mówi! Lewandowskiemu na Euro TEGO wszyscy mogą zazdrościć

2021-06-24 21:23

Faza grupowa Euro przeszła już do historii. Niestety wraz z nią zakończyła się przygoda reprezentacji Polski, która po porażce ze Szwecją 2:3 pożegnała się z turniejem. Trzy z czterech goli dla Biało-Czerwonych strzelił Robert Lewandowski, który mimo nieudanego występu całej kadry, mocno zapisał się w statystykach. W jednym zestawieniu jest nawet liderem.

Wszystko, co najgorsze, spotkało reprezentację Polski już w meczu otwarcia. Lewandowski i spółka przegrali ze Słowacją 1:2 i sytuacja w grupie zrobiła się arcytrudna. By utrzymać się na powierzchni nasi piłkarze musi chociaż zremisować z Hiszpanią. I ta sztuka im się udała! W kolejnym meczu o wszystko, ze Szwecją, Biało-Czerwoni musieli wygrać.

Reprezentacja Polski po Euro 2020: Piją na plaży. Policja na miejscu. Jest afera. ZDJĘCIA

I choć piłkarze Paulo Sousy wyciągnęli ze stanu 0:2 na 2:2, to decydujący cios zadali zawodnicy ze Skandynawii. Polacy pożegnali się zatem z Euro porażką 2:3. Nie był to jednak, poza spotkaniem ze Słowacją, aż tak tragiczny występ naszej reprezentacji.

Widać to w statystykach. W jednej z nich liderem jest nawet Lewandowski. Kapitan Polaków stworzył sobie w trzech meczach aż dwanaście okazji do strzelenia gola. To najlepszy wynik fazy grupowej. Za jego plecami znaleźli się Cristiano Ronaldo i Memphis Depay (po 11).

Tomasz Hajto nie miał LITOŚCI dla Krychowiaka. Zrugał go strasznie. Nie hamował się w niczym

Robert Lewandowski liderem w liczbie stworzonych okazji na Euro

i

Autor: fot. uefa.com Robert Lewandowski liderem w liczbie stworzonych okazji na Euro

W tym samym zestawieniu równie dobrze wypadła cała kadra. Polacy stworzyli sobie 40 okazji do zdobycia bramki i jest to siódmy wynik na Euro. Za Biało-Czerwonymi uplasowały się takie reprezentacje jak Niemcy, Belgia, Francja czy Portugalia. Liderem jest z kolei Dania (61), która wyprzedza Włochy (60) i Szwajcarię (47).

Skandaliczne zachowanie trenera Szwedów! Zachował się jak burak, a ukarali Polaka. Kamery tego nie uchwyciły

Liczba stworzonych okazji przez poszczególne reprezentacje na Euro

i

Autor: fot. uefa.com Liczba stworzonych okazji przez poszczególne reprezentacje na Euro
EURO 2020: Szwecja 3-2 Polska. Kulisy spotkania l Futbologia
Najnowsze