Paulo Sousa

i

Autor: Cyfra Sport Paulo Sousa

Paulo Sousa zirytowany na konferencji prasowej. Wystarczyło jedno pytanie. Doszło do wymiany zdań

2021-06-02 7:43

Selekcjoner reprezentacji Polski, Paulo Sousa nie miał pełnych powodów do zadowolenia po wtorkowym spotkaniu z Rosją. Choć biało-czerwoni w pewnych fragmentach rywalizacji prezentowali się całkiem solidnie, to były momenty słabszej gry, które na pewno mogą niepokoić szkoleniowca. Podczas konferencji prasowej po meczu Sousa musiał odpowiedzieć na kilka trudnych pytań, a jedno z nich wywołało pewną irytację u Portugalczyka.

Rywalizacja z Rosją we Wrocławiu była pierwszym sprawdzianem reprezentacji Polski przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy. Paulo Sousa zdecydował, że w tym meczu szanse dostaną zawodnicy, którzy w większości będą mieli nieco mniejsze szanse na występ w wyjściowym składzie na Euro 2021. Mimo tego pierwsze minuty w wykonaniu biało-czerwonych były piorunujące, bo już w jednej z pierwszej akcji piłkę w siatce umieścił Jakub Świerczok. W kolejnych minutach kadrowicze nieco przygaśli i Rosjanie to wykorzystali zdobywając bramkę wyrównującą.

Mecz Polska - Rosja zakończył się SKANDALEM. Takie sceny nie powinny mieć miejsce, wszystko się nagrało

Roman Kołtoń WYWRÓŻYŁ Lewandowskiemu, co osiągnie na Euro 2020: „Strzeli...” | Futbologia

Dla Paulo Sousy był to jednak dobry materiał poglądowy, bo niektórzy zawodnicy pokazali się z dobrej strony, a inni wręcz przeciwnie. W tej drugiej grupie był przede wszystkim Dawid Kownacki. Zawodnik Fortuny Duesseldorf zaliczył nijaki występ i według wielu ekspertów był jednym z najgorszych zawodników na placu gry. Boisko opuścił już w 56. minucie spotkania. Jedno z pytań na konferencji prasowej dotyczyło właśnie Kownackiego.

Internauci nie mieli litości dla Łukasz Fabiańskiego po straconej bramce. Najlepsze MEMY po meczu Polska - Rosja przed Euro 2021

Dziennikarz zasugerował, że ten mógłby grać na innej pozycji. - Kownacki głębiej? Nie wiem, na jakich opiniach się opierasz. Kto tak mówi? Gdzie twoim zdaniem ma grać Kownacki? Wytłumacz. Nie umiem się odnieść do tego co mówisz - mówił nieco zirytowany Sousa. - Jestem zadowolony z jego postawy. Fizycznie jest gotowy, świetnie biega, może potrzebuje jeszcze trochę więcej pewności siebie. Przyjdzie czas, że będzie zdobywał więcej bramek - dodał selekcjoner reprezentacji Polski.

Sonda
Czy Dawid Kownacki zasługuję na grę na Euro 2021?
Najnowsze