PGE Narodowy

i

Autor: Cyfrasport PGE Narodowy

Piłkarskie mistrzostwa Europy w Polsce?! PZPN chce je zorganizować, jest oficjalne potwierdzenie

2022-05-24 9:07

Czy kolejna wielka, piłkarska impreza odbędzie się w naszym kraju? Jest to bardzo możliwe! Polski Związek Piłki Nożnej poinformował podczas poniedziałkowej Gali Ekstraklasy, że stara się o organizację czołowego wydarzenia nad Wisłą. Bez dwóch zdań byłoby to duże przedsięwzięcie. Konkurencja jest jednak mocna.

Polacy zorganizują kolejne duże, piłkarskie wydarzenie? Polski Związek Piłki Nożnej poinformował podczas Gali Ekstraklasy, że nasz kraj stara się o organizację mistrzostw Europy. Tym razem jednak nie mężczyzn, a kobiet. Chodzi konkretnie o euroczempionat w 2025 roku. Byłaby to pierwsza tak duża impreza pań przygotowana nad Wisłą. Do tej pory Polska przygotowywała tylko wydarzenia męskiego futbolu.

ME kobiet 2025 w Polsce? To możliwe!

W turnieju finałowym mistrzostw Europy kobiet bierze udział 16 najlepszych zespołów Starego Kontynentu. Łącznie do rozegrania jest 31 spotkań, z czego 24 to mecze grupowe. Szersze plany nie zostały jak na razie ujawnione. Można się jedynie domyślać, że impreza przyciągnęłaby rzeszę kibiców.

NIE PRZEGAP! Dobitne słowa o Jakubie Błaszczykowskim. Ekspert nie gryzł się w język, wprost powiedział, co myśli

Popularność kobiecej piłki na całym świecie rośnie z roku na rok. Kolejne mistrzostwa Europy odbędą się w tym roku w Anglii. Impreza została przełożona z 2021 roku ze względu na pandemię koronawirusa.

Daria Kasatkina o Robercie Lewandowskim. Zobacz, co rosyjska tenisistka mówiła o naszej gwieździe.

Kto jest mistrzem Europy kobiet?

Obecnie tytuł mistrzyń Europy dzierżą Holenderki, które w 2017 roku zdobyły ten tytuł na własnej ziemi. W ten sposób udało im się przełamać wieloletnią dominację Niemek, które zdobywały tytuł nieprzerwanie od 1995 do 2013 roku.

Polki na mistrzostwach Europy zagrałyby pierwszy raz w życiu. Niestety, konkurencja jest naprawdę poważna. Imprezę chcą zorganizować u siebie także Francja, Szwajcaria z Liechtensteinem, Ukraina oraz wspólnie Szwecja, Dania, Norwegia i Finlandia. Decyzja zapadnie 7 grudnia 2022 roku.

NIE PRZEGAP! Lewandowski i współpracownicy przyłapani na gorącym uczynku. Tak autem, którym jechali, złamano przepisy. Ale wtopa! [ZDJĘCIA]

QUIZ. Rozpoznasz polskie gwiazdy sportu bez twarzy?

Pytanie 1 z 10
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?
Prezes PZPS Sebastian Świderski: Kamil Semeniuk będzie miał teraz pod górkę
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze