Janusz Wójcik

i

Autor: Marek Zieliński / SE Janusz Wójcik

Polacy przegrali mecz o wszystko ze Szwecją! Selekcjoner pożegnał się z pracą

2021-06-22 9:48

Przed reprezentacją Polski mecz o wszystko na Euro 2020. Biało-czerwoni zagrają z kadrą Szwecji. Tylko zwycięstwo pozwoli podopiecznym Paulo Sousy awansować do fazy pucharowej. To kolejne spotkanie "o wszystko" właśnie z kadrą Szwecji! Polska grała już mecz takiej rangi z reprezentacją "Trzech Koron". I, niestety, poległa! Po spotkaniu ówczesny selekcjoner stracił pracę. Czy historia zatoczy koło? Kibice liczą, że tak się jednak nie stanie.

Polska - Szwecja. Mecz o wszystko

W środę polscy piłkarze muszą wygrać ze Szwecją, aby awansować do 1/8 finału mistrzostw Europy. W 1999 roku biało-czerwoni meczem z ekipą "Trzech Koron" kończyli eliminacje do Euro 2000. Remis dawał im udział w barażach, ale przegrali na wyjeździe 0:2. W eliminacjach Euro 2000 Polska trafiła do grupy ze Szwecją, Anglią, Bułgarią i Luksemburgiem. Z dwiema ostatnimi z tych drużyn wygrała wszystkie mecze. Z Anglią przegrała na Wembley 1:3, a w Warszawie bezbramkowo zremisowała.

SKANDAL podczas meczu na Euro! Idiotyczne zachowanie kibiców, mogło dojść do groźnego wypadku

"Wyspiarze" prezentowali się przeciętnie. Ich dwa remisy z Bułgarią oraz tylko punkt wywalczony w spotkaniach ze Szwecją spowodowały, że 9 października 1999 roku nerwowo oglądali mecz Szwecja - Polska. Podopieczni trenera Janusza Wójcika do Szwecji jechali pełni nadziei, bo gospodarze byli już pewni gry na Euro. Celu jednak nie osiągnęli. Korzystny dla biało-czerwonych rezultat utrzymywał się do 64. minuty. Wówczas na listę strzelców wpisał się Kennet Anderson. W końcówce wynik ustalił Henrik Larsson.

Selekcjoner zwolniony po Polska - Szwecja

"Dwója z Rasundy" - napisał "Przegląd Sportowy", "Przeminęło z deszczem" - relację zatytułował tygodnik "Piłka Nożna". Po porażce Wójcik pożegnał się z posadą selekcjonera. Szwedzi natomiast drogę Polakom na Euro zamknęli również cztery lata później. W przedostatniej kolejce pokonali biało-czerwonych w Chorzowie 2:0, a następnie, gdy byli już pewni awansu, niespodziewanie ulegli u siebie Łotwie 0:1 i ta drużyna wystąpiła w barażach.

Andrzej Duda szczerze o występie Polski na Euro! Nie jest do końca zadowolony? Wytypował, kto wygra Polska - Szwecja

Euro 2020: Jak radzą sobie Polacy?

W obecnej edycji mistrzostwo Europy Polska po porażce ze Słowacją 1:2 i remisie z Hiszpanią 1:1 zajmuje w tabeli grupy E ostatnie miejsce z jednym punktem. Szwecja prowadzi z czterema, Słowacja ma trzy, a Hiszpania - dwa. Tylko wygrana ze Szwecją w Sankt Petersburgu pozwoli biało-czerwonym awansować do 1/8 finału.

Mateusz Borek po meczu Polska-Hiszpania

QUIZ: Kompromitacje i sukcesy Polaków na Euro i MŚ w XXI wieku! Co o nich wiesz?

Pytanie 1 z 23
Zacznijmy od czegoś łatwego! Na który turniej pojechaliśmy jako pierwszy w XXI wieku?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze