Karim Benzema

Autor: AP Karim Benzema

Polały się łzy! Dramat Benzemy tuż przed Euro 2021. Cała Francja drży

2021-06-09 10:07

Francja wygrała z Bułgarią 3:0 (1:0) w towarzyskim meczu rozegranym w Saint-Denis pod Paryżem. Dla Trójkolorowych to był ostatni sprawdzian przed rozpoczynającym się w piątek Euro 2021. Zwycięstwo zeszło jednak na drugi plan, bo we Francji od wczorajszego wieczoru mówi się i pisze tylko o Karime Benzemie. Napastnik opuścił boisko tuż przed końcem pierwszej połowy, a gdy opatrywano go na ławce rezerwowych, polały się łzy.

Benzema powrócił do kadry po sześciu latach. Napastnik Realu Madryt z reprezentacją rozstał się w atmosferze skandalu. Jest bowiem oskarżony o współudział w szantażu swojego byłego kolegi z kadry Mathieu Valbueny w 2015 roku. W październiku stanie w związku z tym przed sądem.

Po raz pierwszy po przerwie w koszulce Trójkolorowych zaprezentował się 2 czerwca w meczu z Walią. I nie był to udany powrót. W 26. minucie Walijczyk Neco Williams otrzymał czerwoną kartkę za zagranie ręką w polu karnym, a chwilę później Benzema nie wykorzystał rzutu karnego. Do bramki Walii trafili natomiast Kylian Mbappe, Antoine Griezmann i Ousmane Dembele i Francja wygrała mecz 3:0.

Zbigniew Boniek był chyba na innym meczu! Jego opinia o grze Polski szokuje. O co tu w ogóle chodzi?!

Takim samym wynikiem zakończył się także wczorajszy sparing z Bułgarią. I ponownie Benzema znalazł się na świeczniku. Tym razem jednak przez kontuzję, która zmusiła go do opuszczenia boiska pod koniec pierwszej połowy. Napastnik na ławce rezerwowych nie krył łez, a cała Francja wstrzymała oddech.

Selekcjoner Didier Deschamps wlał jednak w serca kibiców odrobinę nadziei. W rozmowie z dziennikarzami zdradził, że Benzema doznał stłuczenia uda tuż nad kolanem, a zmiana miała na celu tylko i wyłącznie uniknięcia ryzyka pogłębienia się urazu. Trener dodał, że potrzebne będą szczegółowe badania, ale pierwsze diagnozy wykluczyły poważniejsze obrażenia.

Grzegorz Krychowiak zebrał po uszach za grę dla Polski, a jego piękna Celia paradowała jak gdyby nigdy nic. Rozpaliła OGIEŃ