Alexander Isak

i

Autor: East News Alexander Isak

Rasistowski skandal w meczu Szwedów! Rywal Polski na Euro potwornie wygwizdany przez kibiców. To się w głowie nie mieści

2021-06-20 8:38

Na boiskach piłkarskich oraz trybunach na całym świecie zdarzają się czasami rzeczy, które ciężko pojąć. Historia piłki nożnej widziała już takie przypadki jak chociażby rzucanie w zawodników bananami, czy skandowanie skandalicznych haseł. Wciąż zdarzyć się mogą również przypadki, gdy piłkarze są wygwizdywani przez... swój kolor skóry. Boleśnie przekonał się o tym Alexander Isak, rozgrywając mecz eliminacji do Euro 2020 z Rumunią.

Reprezentacja Szwecji będzie ostatnim rywalem Polaków w walce o fazę pucharową Euro 2020 i to właśnie od spotkania z reprezentacją "Trzech Koron" zależeć będzie, czy dla piłkarzy trenera Paulo Sousy będzie to ostatni mecz na tegorocznych mistrzostwach Europy. Po remisie z Hiszpanią, Polacy wciąż mają szasnę na awans, jednak muszą oni wygrać swój ostatni mecz. Spotkanie ze Szwedami nie będzie jednak należeć do najłatwiejszych. Selekcjoner skandynawskiej drużyny, Janne Andersson ma w swojej kadrze wielu utalentowanych piłkarzy, w tym Alexandra Isaka, który niedawno padł ofiarą rasistowskiego zachowanie rumuńskich kibiców. Napastnik "Trzech Koron" w listopadzie 2019 roku rozegrał jeden z najtrudniejszych meczów w swojej karierze, gdy był wygwizdywany przez kibiców za swój kolor skóry po każdym dotknięciu piłki. 

Skandal w meczu Szwedów

Po tym meczu, w ramach eliminacji do Euro 2020, Szwed nie krył swojego rozczarowanie kibicami z Rumunii. - To było bardzo smutne. Byliśmy przygotowani na takie rzeczy, ale to nie pomogło. Myślę, że sobie z tym poradzę. Wsparcie zespołu było niesamowite. To bardzo smutne, że takie rzeczy się wciąż się zdarzają, ale co powinniśmy zrobić? - dopytywał retorycznie to tych wydarzeniach Isak, który już niebawem będzie próbował wybić Polsce z głowy awans do fazy pucharowej Euro 2020. 

Największy rywal Kamila Stocha nie mógł się powstrzymać po meczu Polska - Hiszpania na Euro! Słowa Graneruda mogą zaskoczyć wielu kibiców

Jan Tomaszewski po meczu Polska-Hiszpania
Sonda
Polska - Szwecja na Euro 2020 - kto wygra?
Najnowsze