Robert Lewandowski

i

Autor: CyfraSport Robert Lewandowski

Robert Lewandowski POWIEDZIAŁ O BOGU. Mocne stanowisko piłkarza, nie pozostawił wątpliwości

2021-06-02 20:55

Robert Lewandowski jest postacią, która nieczęsto mówi o swoim życiu prywatnym, jak też stroni od pokazywania publicznie poglądów. Napastnik Bayernu Monachium zrobił wyjątek tylko raz, kiedy to w 2012 roku powiedział o swoim stosunku do Boga i do religii. Trzeba przyznać, że poglądy Lewandowskiego są bardzo mocne, a wielu fanów może poczuć się zdziwionych, że kapitan reprezentacji Polski ma aż tak wyraziste zdanie w tej wyjątkowo wrażliwej sprawie, jaką jest religia.

Robert Lewandowski ma za sobą niezwykle udany sezon w Bundeslidze. Kapitan reprezentacji Polski nie dość, że podniósł paterę za mistrzostwo Niemiec, to jeszcze pobił rekord Bundesligi w ilości strzelonych bramek w jednym sezonie. Napastnik szykuje się już na Euro 2021 i będą to jego trzecie mistrzostwa Europy w karierze. Tuż przed turniejem o czempionat Starego Kontynentu w 2012 roku, ówczesny piłkarz Borussii Dortmund postanowił powiedzieć fanom o swoim stosunku do religii. Okazuje się, że stanowisko Roberta Lewandowskiego jest bardzo klarowne.

Polki znów przegrywają w Lidze Narodów! Doświadczenie Dominikanek wzięło górę nad naszymi siatkarkami

Robert Lewandowski powiedział o Bogu. Nie pozostawił wątpliwości

Mimo że wielu celebrytów, artystów i sportowców nie mówi o swoim przywiązaniu do religii, o tyle Robert Lewandowski w 2012 roku został jedną z twarzy akcji "Nie wstydzę się Chrystusa". Piłkarz zaznaczał wtedy, że jego stosunek do religii jest bardzo mocny, a on sam identyfikuje się jako gorliwy katolik.

- Jestem katolikiem i nie wstydzę się Jezusa ani swojej wiary. Wiem, że Pan Bóg na pewno cały czas nade mną czuwa. Jeśli chodzi o wiarę, to wiadomo, że czasem nie tylko w życiu, ale też w świecie wszystko idzie bardzo szybko, nieraz zapominamy o naszych wartościach i o tym, co tak naprawdę jest dla nas najważniejsze. - mówił Lewandowski.

Piotr Żyła w końcu pokazał się z Marceliną Ziętek i już mówi o weselu! Fani przecierają oczy ze zdziwienia [ZDJĘCIE]

Raport z Opalenicy. Sousa i Bereszyński to najwięksi optymiści

Bóg pomaga Lewandowskiemu na boisku i w życiu

Piłkarz reprezentacji Polski uważa, że obecność Pana Boga czuje wszędzie, nawet na piłkarskim boisku i bez wątpienia, to właśnie On sprawia, że zawodnik odnosi wielkie sukcesy. Oprócz tego Robert Lewandowski uważa, że wiara ma też wielkie znaczenie w jego życiu prywatnym i dzięki niej jest lepszym człowiekiem.

- Dlatego też ta wiara pomaga mi na boisku, ale też i poza nim, aby być po prostu dobrym człowiekiem i popełniać jak najmniej błędów - mówił Robert Lewandowski.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze