Bjorn Kuipers

i

Autor: Cyfra Sport Bjorn Kuipers

Sędzia finału Euro jest bogaczem! Jego MAJĄTEK SZOKUJE, sędziowanie to zabawa

2021-07-11 9:53

Wszystkie reflektory przenoszą się na Wembley, gdzie już w niedzielny wieczór Anglia i Włochy stoczą wielki bój o mistrzostwo Europy. Na murawie pojawi się także sędzia Bjoern Kuipers. Holenderski rozjemca to prawdopodobnie najbogatszy arbiter piłkarski na świecie. Jego majątek szacowany jest na kwotę, której nie powstydziliby się znakomici piłkarze.

Czas rozstrzygnąć losy mistrzostw Europy! W grze o miano najlepszej drużyny Starego Kontynentu pozostali już tylko Anglicy oraz Włosi. To właśnie któraś z tych nacji obierze puchar Euro Portugalii dokładnie pięć lat i jeden dzień po wywalczeniu przez nią tego trofeum na boiskach Francji. Piłkarze szykują optymalną formę, aby zachwycać kibiców swoimi zagraniami. Ale losy pojedynku finałowego nie będą zależały tylko i od ich postawy, ale także i sędziego, na którego wyznaczono Bjoerna Kuipersa.

Łukasz Podolski już czaruje w Zabrzu. Tak wyglądał pierwszy trening gwiazdy w Górniku - zobacz ZDJĘCIA

Doświadczony Holender, który od lat prowadzi najważniejsze piłkarskie pojedynki, nie musi tego traktować jako pracy. Wręcz przeciwnie. Sędzia doskonale poradził sobie w innych obszarach życia, przez co sędziowanie stanowi dla niego przede wszystkim zabawę i pasję, nie zaś okazję do zarobków. Majątek Kuipersa szacuje się bowiem na około... 15 milionów euro! Sędzia dorobił się tej kwoty z różnych źródeł, m.in. zakładając sieć supermarketów.

Zobacz też: Niecodzienny problem Włochów przed finałem Euro. Adam Nawałka byłby wściekły

Jak zatem widać, historia Bojerna Kuipersa z pewnością nie jest zbyt popularna i nie dotyczy wielu sędziów piłkarskich. Tak czy inaczej, od Holendra w niedzielny wieczór będzie zależało bardzo wiele. Każda jego decyzja może przyczynić się do zgarnięcia mistrzostwa Europy przez którąś z drużyn. A emocje związane z kwestią sędziowania wzrosły do niebotycznej skali po tym, jak w środę Anglicy awansowali do finału po kontrowersyjnej decyzji o rzucie karnym w starciu z Danią.

Sylwia Dekiert o Euro i igrzyskach
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze