Dantejskie sceny na Euro! Homofobiczne banery na trybunach, prowokacja podczas hymnu [ZDJĘCIA]

2021-06-24 7:38
Mecz Niemcy - Węgry
Autor: AP PHOTO Mecz Niemcy - Węgry

Futbol powinien łączyć, a nie dzielić! Niestety, coraz częściej sport jest przekaźnikiem nie tylko pięknych emocji. Podczas meczu Niemcy - Węgry na boisku działo się bardzo dużo. Niewiele brakowało, a kadra Niemiec pożegnałaby się po niespodziance zaserwowanej przez "Madziarów". Wiele mówiło się nie tylko o samym spotkaniu, ale także o wydarzeniach tuż przed pierwszym gwizdkiem. Na murawie doszło do przykrej prowokacji. Za polityczne decyzje oberwało się piłkarzom... Okropne banery rozwieszono z kolei na trybunach.

Możliwość odśpiewania lub wysłuchania swojego hymnu na boisku, przed spotkaniem czy podczas ceremonii medalowej to jeden z najpiękniejszych momentów dla każdego sportowca! Wybiegnięcie z herbem na piersi i zaśpiewanie narodowej pieśni potrafi dać "motywacyjnego kopa". Nie raz w historii futbolu dochodziło do przykrych scen, gdy piłkarzom utrudniano lub nieumożliwiano to! Gwizdy czy buczenie regularnie pojawiają się zwłaszcza podczas meczów zwaśnionych reprezentacji. Podczas hymnu doszło do prowokacji. Na trybunach nie potrafili przyzwoicie zachować się kibice Węgrów, którzy pokazali homofobiczne banery. 

Piotr Zieliński powiedział te słowa po odpadnięciu z Euro! Kibice będą wściekli

Euro 2020: Skandal przed meczem Niemcy - Węgry

Do politycznej wojenki doszło jeszcze przed meczem Euro 2020 między Niemcami a Węgrami. Wszystko ze względu na wprowadzenie restrykcyjnych przepisów dotyczących osób LGBT w kraju "Madziarów". Niemieccy działacze oczekiwali podświetlenia stadionu w Monachium na tęczowo. Tak miał wyglądać ich protest w tej sprawie. UEFA nie zgodziła się na to, co spotkało się z ostrą jej krytyką. Wydawało się, że podczas meczu nie dojdzie do niepokojących scen.

Nagle podczas hymnu kadry Węgier doszło do skandalu. Jeden z kibiców przedarł się na murawę i biegał z flagą LGBT obok piłkarzy Węgier, gdy ci zwarci stali gotowi do meczu, odśpiewując hymn. Intruz był goniony przez służby, szybko został złapany przez ochroniarzy, którzy wyrzucili go z murawy.

Węgrzy rozwiesili na stadionie brzydkie, homofobiczne banery. Na trybunach w sektorach zajmowanych przez kibiców gości pojawiły się transparenty dotyczące osób nieheteronormatywnych. "LGBT? Nie dziękuję" - brzmiał napis na jednym z nich. Fotografiami "chwalił się" jeden z kibicowskich profili na Twitterze... Sport, który powinien łączyć, podzielił kibiców na trybunach.

Euro 2020: Niemcy - Węgry 2:2. Zapis relacji na żywo [WYNIK, SKŁADY]

Euro 2020: Niemcy - Węgry

Węgrzy szybko strzelili gola i byli o krok od sprawienia sensacji i wyrzucenia Niemców z turnieju. W końcówce gospodarze meczu doprowadzili jednak do remisu i sprawili, że za burtą imprezy zostali "Madziarzy". Nasi zachodni sąsiedzi zameldowali się w fazie pucharowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze