Szwecja odpuści mecz z Polską, bo ma pewny awans? SCENARIUSZE AWANSU z polskiej grupy na Euro

i

Autor: AP PHOTO Szwecja odpuści mecz z Polską, bo ma pewny awans? SCENARIUSZE AWANSU z "polskiej grupy" na Euro

Szwecja odpuści mecz z Polską, bo ma pewny awans? SCENARIUSZE AWANSU z "polskiej grupy" na Euro

2021-06-22 11:09

Reprezentacja Szwecji jest już pewna gry w fazie pucharowej Euro 2020. Kadra "Trzech Koron" ma zapewniony awans. To rozpętało w Polsce dyskusję. Czy rywale odpuszczą ostatni mecz w grupie z naszymi "Orłami" Paulo Sousy? Szwedzi nie potrzebują wygranej, by grać dalej! Jaka jest szansa na to, że Szwecja odpuści mecz na Euro? SCENARIUSZE AWANSU z "polskiej grupy" na Euro.

Euro 2020: Szwecja ma już pewny awans

Szwedzi z dorobkiem czterech punktów prowadzą w grupie E, a niezależnie od wyniku spotkania z biało-czerwonymi nie spadną niżej niż na trzecią pozycję. To oznacza, że awansują do fazy pucharowej, gdyż po dotychczasowych rozstrzygnięciach w grupach A, B i C wiadomo, że Finlandia (B) oraz Ukraina (C) zakończyły pierwszą rundę z dorobkiem trzech punktów. Jeżeli zespół "Trzech Koron" wygra bądź zremisuje z Polską, to zajmie jedną z dwóch czołowych lokat w grupie B, a jeżeli przegra, to będzie drugi lub trzeci - w zależności od rezultatu rozgrywanego równocześnie pojedynku Hiszpania - Słowacja.

Mateusz Borek po meczu Polska-Hiszpania

Szwedzi odpuszczą mecz z Polską?

Kibice zaczęli zastanawiać się, czy to dobry znak, że Szwecja z Polakami teoretycznie gra o pietruszkę! Teoretycznie kadra "Trzech Koron" mogłaby odpuścić spotkanie z kadrą Paulo Sousy. Przecież na zwycięstwie pozornie nie musi jej zależeć. Ale... nic bardziej mylnego! Szwedzi z pewnością zagrają o pewną stawkę. Wszystko przez to, że nie opłaca się im zająć drugiego czy trzeciego miejsca i grać z potencjalnie silniejszą drużyną. Polacy to spotkanie będą musieli sobie po prostu wyszarpać.

SCENARIUSZE AWANSU Polski na Euro 2020:

Polska nie wygrywa ze Szwecją:

  • odpadamy z Euro niezależnie od wyniku Hiszpania - Słowacja

Polska wygrywa ze Szwecją, Słowacja remisuje z Hiszpanią:

  • Polska awansuje z pierwszego miejsca, jeśli wygra jedną bramką, ale strzeli co najmniej dwa gole (2:1, 3:2, 4:3 itd.) lub wygra więcej niż jedną bramką
  • Polska awansuje z drugiego miejsca, jeśli wygra 1:0

Polska wygrywa ze Szwecją, Hiszpania wygrywa ze Słowacją:

  • Polska awansuje z drugiego miejsca za Hiszpanami

Polska wygrywa ze Szwecją, Słowacja wygrywa z Hiszpanią:

  • Polska awansuje z drugiego miejsca za Słowacją
Najnowsze