Christian Eriksen reanimacja

i

Autor: AP Christian Eriksen reanimacja

To on uratował życie Eriksena! Kapitan podjął błyskawiczną decyzję

2021-06-12 20:04

Pod koniec pierwszej połowy meczu Euro 2020 Dania - Finlandia doszło do dramatycznego wydarzenia. Zupełnie bez kontaktu z rywalem na murawę padł pomocnik pierwszej z wymienionych reprezentacji, Christian Eriksen. Nim ktokolwiek zareagował, pierwszej pomocy udzielił mu kapitan jego drużyny narodowej, Simon Kjaer. Kibice i media nie mają wątpliwości - defensor uratował życie swojemu koledze z zespołu.

Była sama końcówka pierwszej połowy meczu Dania - Finlandia w Euro 2021, kiedy nagle zupełnie bez kontaktu z rywalem na murawę padł Christian Eriksen. Zrobiło się gigantyczne zamieszanie. Kluczowe jednak przy prawdopodobnym ataku serca są jednak już pierwsze sekundy. Dlatego też nie należało oddawać się roztrzęsieniu czy rozpaczy, a od razu przystąpić do poszkodowanego, by udzielić mu pomocy. Tę odpowiedzialność wziął na siebie kapitan reprezentacji Danii, Simon Kjaer.

Piłkarz AC Milan natychmiastowo przystąpił do reprezentacyjnego kolegi występującego na co dzień w Interze Mediolan. Zatroszczył się o to, aby poszkodowany nie udławił się własnym językiem, upewnił się, że nie grozi mu żadne dodatkowe niebezpieczeństwo i udzielił wszelkiej niezbędnej pomocy w ciągu kilkunastu kluczowych sekund, nim do pracy przeszły wykwalifikowane służby medyczne. Simon Kjaer pokazał wielkie męstwo i odpowiedzialność godną kapitana reprezentacji narodowej, zdobywając oczywiście gigantyczne uznanie wśród fanów.

Raport z Sopotu. Przedostatni trening przed wylotem do Rosji.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze