To TAM reprezentacja Polski rozegra mecze na Euro?! Dublin ma stracić organizację!

2021-04-07 8:34 Marcin Długosz
Piotr Zieliński, Polska - Andora
Autor: Cyfra Sport Piotr Zieliński, Polska - Andora

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa Europy. Reprezentacja Polski ma rozegrać w fazie grupowej dwa mecze w Dublinie oraz jeden w Bilbao. I o ile ten ostatni nie jest zagrożony, o tyle inaczej wygląda wszystko w kwestii bojów w Irlandii. Według "The Sun", tamtejszy rząd nie będzie w stanie złożyć UEFA odpowiednich gwarancji i utraci prawa do organizacji imprezy. Te mają trafić do kogoś innego.

W marcu wszyscy fani reprezentacji Polski żyli emocjami związanymi z kwalifikacjami do mistrzostw świata w Katarze. "Biało-czerwoni" weszli w te eliminacje dość przeciętnie - zremisowali 3:3 z Węgrami, pokonali 3:0 Andorę oraz przegrali 1:2 z Anglią. Od września ponownie powrócą do walki o bilet do azjatyckiego turnieju i wówczas nie będą już mieli zbytniego marginesu błędu jeżeli marzą o występie na mundialu. Do tego jednak daleka droga - teraz na tapecie są mistrzostwa Europy.

Sławomir Peszko u Kuby Wojewódzkiego!

A te przyniosą boje Polaków ze Słowacją, Szwecją oraz z Hiszpanią. I o ile ten ostatni pojedynek ma odbyć się w Bilbao i tam też dojdzie do skutku, o tyle problem pojawia się w kwestii dwóch pierwszych potyczek. Planowano, że zespoły zmierzą się na stadionie w Dublinie. Irlandczycy jednak prawdopodobnie nie będą w stanie przedstawić na czas odpowiednich gwarancji m.in. dotyczących wpuszczenia na trybuny określonej liczby kibiców, co poskutkuje odebraniem praw do organizacji turnieju - pisze "The Sun".

A jeżeli tak własnie się wydarzy, to Polska ma rozegrać dwa pojedynki w Manchesterze na stadionie City - Etihad Stadium. Według brytyjskiej prasy, obiekt ten będzie najłatwiejszy do przystosowania do odpowiednich standardów w krótkim czasie. Na razie dyskusje wciąż trwają, a oficjalnych komunikatów w całej sprawie powinniśmy wyglądać w ciągu najbliższych godzin.

Piątek i Sousa ZDEPTANI po meczu z Anglią. Oj, będzie bolało! | Futbologia
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze