Paulo Sousa

i

Autor: Cyfra Sport Paulo Sousa

Tomasz Hajto nie zostawił suchej nitki na Paulo Sousie. UDERZYŁ również w Lewandowskiego

2021-06-16 8:15

Porażka ze Słowacją w pierwszym meczu Polaków na Euro 2020 była bardzo bolesna. Nie tylko z powodu tego, że bardzo utrudniła walkę o fazę pucharową mistrzostw Europy, ale przede wszystkim dlatego, że biało-czerwoni zagrali po prostu słabo i po pierwszej kolejce są jedną z najgorszych drużyn na turnieju. Tomasz Hajto przyczyn tak fatalnej postawy upatruje w błędach Paulo Sousy. Od byłego reprezentanta oberwało się również Robertowi Lewandowskiemu.

Reprezentanci Polski nie mieli zbyt wielu argumentów, aby w poniedziałkowym spotkaniu zagrozić Słowacji. Ich gra do złudzenia przypominała to, co widzieliśmy w poprzednich miesiącach i co więcej o porażce zadecydowały te same błędy co choćby w starciu z Anglią w eliminacjach mistrzostw Europy. Tym samym kibice pomału przestają się łudzić, że biało-czerwoni zdołają ugrać coś więcej na tegorocznych mistrzostwach Europy. Przed Polakami jeszcze starcia z Hiszpanią i Szwecją, ale ciężko wierzyć, że podopieczni Paulo Sousy zaczną grać diametralnie inaczej i sprawią niespodziankę w sobotni wieczór w Sewilli.

Raport z Sopotu. Trening po powrocie z Petersburga.

Nie można się więc dziwić, że na piłkarzy i selekcjonera spadło w ostatnich dniach bardzo dużo krytyki. Negatywnie pracę Portugalczyka w ostatnich miesiącach ocenia również były reprezentant Polski, Tomasz Hajto. - Mam wrażenie, że selekcjoner zmarnował sporo czasu. Wszyscy zawsze narzekają, że przed turniejami brakuje im czasu na zgranie, poszukiwania. Tymczasem Paulo Sousa próbował do końca, zmieniał, żonglował składem, a na koniec wystawił jeszcze inny skład - powiedział były piłkarz w rozmowie z portalem SportoweFakty WP.

Zobacz: Dariusz Szpakowski zwrócił się do Lewandowskiego. Kibice w szoku, przesłał mu POZYTYWNE FLUIDY

Hajto negatywnie ocenił także postawę Roberta Lewandowskiego. - Na pewno nie podobało mi się, że wchodzi w buty trenera, macha rękami, ma pretensje, zaczyna obwiniać innych zawodników. Moim zdaniem to działa destrukcyjnie na zespół. Po takim Kamilu Gliku to spływa, ale młodzi zawodnicy mogą takiej presji nie wytrzymać. Każdy powinien zająć się swoim kawałkiem gry, swoim poletkiem, a potem wtrącać się do innych. Nie oszukujmy się, kluczowi zawodnicy zagrali w tym meczu źle, znacznie poniżej oczekiwań, Lewandowski jest jednym z nich - ocenił Hajto.

Najnowsze