Włochy - Hiszpania RELACJA NA ŻYWO Euro: Półfinał Włochy - Hiszpania na żywo w INTERNECIE [WYNIK, SKŁADY]

i

Autor: Cyfra Sport Włochy - Hiszpania RELACJA NA ŻYWO Euro: Półfinał Włochy - Hiszpania na żywo w INTERNECIE [WYNIK, SKŁADY]

UEFA przekonała brytyjski rząd. Finał Euro 2021 z włoskimi kibicami!

2021-07-09 17:03

Według wielu fanów futbolu najbardziej faworyzowaną drużyną podczas mistrzostw Europy jest reprezentacja Anglii. Zwolennicy tej teorii jako argumenty podają rozgrywanie niemal wszystkich spotkań w Londynie, rzekomą pomoc ze strony sędziów, a także fakt, że na starcia półfinałowe oraz wielki finał na trybunach będą mogli znajdować się jedynie obywatele Wielkiej Brytanii. Abstrahując od pozostałych powodów, ten ostatni można już skreślić z listy. „The Guardian” poinformował bowiem, że włoska federacja otrzymała specjalną pulę biletów, które będzie mogła rozdysponować pomiędzy rodzimych kibiców.

Kontrowersji wobec reprezentacji Anglii było na tym turnieju niezwykle dużo. Ich oponenci zwracali uwagę na fakt, że „Synowie Albionu” aż 5 spośród 6 dotychczasowych meczów rozegrali w Londynie. Do tego należy dodać, że pierwotnie spotkania półfinałowe oraz finał Euro 2021 możliwość obejrzenia z trybun mieli otrzymać jedynie obywatele Wielkiej Brytanii. Tak się jednak na szczęście nie stanie. Włoska federacja piłkarska (FIGC) otrzymała bowiem specjalną pulę biletów, którą będzie mogła rozdysponować pomiędzy swoich kibiców.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Sousę. "Z nim nasze szanse na mundial to..." | Futbologia

Według informacji przekazanych przez „The Guardian” UEFA ostatecznie zdołała udobruchać brytyjski rząd i ten zdecydował się wpuścić włoskich kibiców na finał. Na tym pozytywy jednak się kończą. Podczas niedzielnego spotkania na trybunach ma bowiem pojawić się 67 tysięcy ludzi, z czego Włochom przypadnie… tysiąc miejsc. FIGC zajęło się już dystrybucją wejściówek, których cena kształtuje się na poziomie ok. 600 euro za bilet.

Sonda
Kto wygra Euro 2021?

Zakup biletu to jednak nie wszystko, będzie się on bowiem wiązał z dodatkowymi restrykcjami. Kibice przyjezdni będą musieli pojawić się w Londynie dopiero w niedzielę i zaraz po zakończeniu meczu mają obowiązek opuścić kraj, by następnie we Włoszech odbyć pięciodniową kwarantannę. W międzyczasie mają być poddani bardzo restrykcyjnej izolacji od reszty kibiców. Włoska ambasada robi jednak wszystko, aby na trybunach pojawiło się jak najwięcej fanów „Squadra Azzurra”. Na Wyspach mieszka około ćwierć miliona Włochów, do których zaapelowano, aby podjęli działania w celu uzyskania biletów na niedzielne starcie. O to może być jednak bardzo trudno, popyt na wejściówki jest bowiem ogromny.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze