Zadyma kiboli

i

Autor: AP PHOTO Zadyma kiboli

Wielka zadyma kiboli! Prali się na ulicy, policja zatrzymała dziesiątki pseudofanów [WIDEO]

2021-07-08 10:53

Mimo wielu spokojnych lat na trybunach, nawet zwykli kibice wciąż mają w Polsce wizerunek kiboli. Nie brakuje tych, którzy twierdzą, że w innych krajach Europy problem bójek pseudokibiców nie istnieje. Regularnie nagrania starć kiboli pojawiają się w mediach społecznościowych. Tym razem sami siebie przeszli Anglicy, którzy awans do finału Euro 2020 świętowali ostrą burdą na ulicach Londynu. Policja zatrzymała dziesiątki pseudokibiców.

Polacy przyzwyczaili się już do problemów z udziałem pseudokibiców. W ostatnich latach na polskich stadionach jest jednak stosunkowo spokojnie. Mimo to, stereotyp kibola wciąż funkcjonuje w polskim społeczeństwie. W innych krajach Europy sytuacja nie jest lepsza. Po awansie Anglii do finału Euro 2020 na ulicach Londynu rozpętała się prawdziwa wojna. Takich zamieszek nie było tam już dawno!

Lukas Podolski z niebotycznie drogim zegarkiem. Za tę markę trzeba zapłacić nawet 4 miliony

Wielka zadyma w Londynie. Burda z udziałem kibiców

Londyńska policja aresztowała 20 osób, które przesadnie świętowały środowy awans piłkarzy Anglii do finału mistrzostw Europy. "Wyspiarze" pokonali po dogrywce Danię 2:1. "Funkcjonariusze dokonali 20 aresztowań za szereg przestępstw, w tym pospolitą napaść, naruszenie porządku publicznego i napaść na policjanta" - poinformowała na Twitterze londyńska policja.

Euro 2020. Finał Anglia - Włochy

Po raz pierwszy w historii piłkarze Anglii zagrają w finale mistrzostw Europy. W niedzielę ich rywalami w meczu o tytuł będą Włosi. Anglia w finale wielkiego turnieju jest po raz pierwszy od 1966 roku, kiedy na własnym terenie wywalczyła mistrzostwo świata. Początek meczu Anglia - Włochy został zaplanowany 11 lipca na godzinę 21:00. Relacja na żywo na Sport.se.pl.

Fatum padło na rywali Legii w el. Ligi Mistrzów! Piękna rzecznik przyczyniła się do zwycięstwa?

Lukas Podolski już w Polsce. Przywitała go legenda
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze