Danny Makkelie, Turcja - Włochy

Autor: AP PHOTO Danny Makkelie, Turcja - Włochy

Włosi nie mogli uwierzyć, gdy usłyszeli decyzję sędziego! Kontrowersje w meczu Turcja - Włochy na otwarcie Euro 2021

2021-06-11 23:37

Spotkanie Turcja - Włochy, które rozpoczynało Euro 2021 dostarczyło fanom wielu emocji, a piłkarze prowadzeni przez Roberto Manciniego rozgromili swoich rywali wygrywając 3:0. Wszystkie bramki padły jednak dopiero w drugiej połowie meczu, a w pierwszej nie zabrakło kontrowersji. Jedną z nich jest akcja z końcówki pierwszej połowy, gdy Włosi domagali się rzutu karnego za dotknięcie piłki ręką przez Zekiego Celika. Sędzia nie zdecydował się jednak wskazać na "wapno".

Spotkanie Turcja - Włochy, które otwierało Euro 2021 od dawna rozgrzewało fanów do czerwoności, co dało się odczuć już od pierwszych minut spotkania. Spragnieni futbolu na najwyższym poziomie kibice, którzy zgromadzili się na Stadio Olimpico w Rzymie chcieli zobaczyć wspaniały spektakl i w pierwszej połowie mogli czuć się trochę zawiedzeni tym, co zobaczyli. W pierwszej połowie meczu, który ostatecznie Włosi wygrali 3:0 nie zabrakło jednak kontrowersji, których podczas Euro 2021 miało nie być za wiele, ze względu na obecność VAR. Tuż przed końcem pierwszej połowy zawodnicy reprezentacji Włoch byli wściekli, gdy sędzia Danny Makkelie nie wskazał na 11. metr od bramki reprezentacji Turcji po tym, jak piłkę ręką zablokował Zeki Celik. Konsultacja sytuacji z wozem VAR również nie zmieniła jego decyzji. Niestety ta sytuacja zmieni nieco obraz meczu otwarcia Euro 2021 w oczach wielu kibiców. Zobaczcie jak wyglądała ta sytuacja na zdjęciu, które znajduje się poniżej!

Euro 2020: Pierwszy gol turnieju Euro 2021! Merih Demiral z golem samobójczym w meczu Włochy - Turcja [WIDEO]