Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek przeprasza kibiców. Nie będzie mógł pojawić się na meczu

2021-06-13 8:28

Lada chwila rozpocznie się Euro 2021 dla reprezentacji Polski. Pośród osób ciężko pracujących, aby wszystko udało się jak najlepiej, jest także prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. Sternik PZPN naturalnie stanowi część delegacji, która wybiera się do Petersburga na pierwszy pojedynek ze Słowacją. Wcześniej "Zibi" postanowił jednak przeprosić kibiców - zabraknie go bowiem na istotnej uroczystości.

Długi czas oczekiwania dobiega końca. Wszystko to, co reprezentacja Polski mogła wtrenować pod okiem Paulo Sousy oraz jego sztabu szkoleniowego, już wytrenowała. Teraz trzeba sprawdzić się w meczach fazy grupowej. Na pierwszy ogień idzie kadra Słowacji, z którą "Biało-czerwoni" powalczą na stadionie w Petersburgu. Na papierze jest to najsłabszy przeciwnik polskiej ekipy, co obliguje Roberta Lewandowskiego i spółkę do mocnego powalczenia do zwycięstwa. Bez kompletu punktów dalej byłoby bardzo trudno.

Christian Eriksen był REANIMOWANY

Do Rosji na ten pojedynek wraz z polską drużyną narodową wybiera się oczywiście także i Zbigniew Boniek. Tymczasem jeszcze przed tym wydarzeniem "Zibi" postanowił za pomocą mediów społecznościowych przeprosić kibiców Widzewa. Klub, w którym były znakomity piłkarz niegdyś występował, w niedzielę organizuje uroczyste obchodzy 40. rocznicy wywalczenia pierwszego mistrzostwa Polski w karierze. Z zaproszenia na to wydarzenie nie może skorzystać jednak "Zibi", który leci do Petersburga.

Zobacz też: Kumpel Eriksena nie wytrzymał. Uratował życie, widział wszystko z bliska. Nie dał rady grać

Fani łódzkiego zespołu z całą pewnością rozumieją motywację Zbigniewa Bońka i nie widzą z tego powodu żadnego problemu. "Zibi" występował w Widzewie w latach 1975-1982, a dobra postawa w szeregach ekipy z Łodzi doprowadziła go do przenosin do Serie A, w której najpierw reprezentował barwy Juventusu, później zaś Romy. Od 2012 roku Boniek jest szefem Polskiego Związku Piłki Nożnej, a funkcję tę przestanie sprawować już w najbliższych tygodniach.

Raport z Sopotu. Przedostatni trening przed wylotem do Rosji.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze