Zbigniew Boniek

i

Autor: SE Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek zabrał głos po meczu ze Szwecją. Zadeklarował poparcie dla Paulo Sousy!

2021-06-24 9:58

Reprezentacja Polski w ostatnim meczu grupowym na Euro 2021 przegrała ze Szwecją 2:3 i musiała pożegnać się z turniejem. Polacy w grupie E zdobyli zaledwie jeden punkt w trzech spotkaniach i zajęli ostatecznie ostatnią lokatę w tabeli. - Nie mam żadnych zastrzeżeń do piłkarzy – powiedział jednak na gorąco po meczu, w rozmowie z TVP Sport prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. Dla 65-latka był to ostatni mecz reprezentacji Polski, który oglądał w tej roli, niebawem zakończy on bowiem swoją ośmioletnią kadencję prezesa PZPN.

Polacy przed meczem ze Szwecją mieli nóż na gardle, wiedzieli bowiem, że jedynie zwycięstwo da im awans do kolejnej rundy. Niestety, podopieczni Paulo Sousy nie stanęli na wysokości zadania i przegrali z reprezentacją „Trzech Koron” 2:3. Obie bramki dla naszej drużyny strzelił Robert Lewandowski. Kapitan „Biało-Czerwonych” najpierw popisał się przepięknym uderzeniem w długi róg bramki strzeżonej przez Olsena, a następnie wykorzystał dośrodkowanie Przemysława Frankowskiego i nieporozumienie szwedzkich obrońców. Niestety, okazało się to zbyt mało… „Lewy” i spółka wracają do domu.

Sonda po meczu Polska-Szwecja

Boniek nie ma zastrzeżeń

Na temat spotkania ze Szwedami, w rozmowie z TVP Sport głos zabrał dotychczasowy prezes PZPN, Zbigniew Boniek. - Nie mam żadnych zastrzeżeń do piłkarzy. W takim niesamowitym spotkaniu każdy wynik był możliwy. Wszystko się w nim zmieniało. Muszę też powiedzieć, że był to mój ostatni mecz jako prezesa PZPN-u i z tą drużyną. To było wspaniałe osiem lat. Teraz nie mam zamiaru w szczegółach analizować zakończonego starcia, bo to nie są moje zadania. Chciałbym podziękować kibicom za te lata i zawodnikom, którzy dali dziś z siebie wszystko. Czasami brakowało im umiejętności, ale na boisku byliśmy zespołem zdecydowanie bardziej walczącym o wynik, posiadającym dłużej piłkę i wymieniającym większą liczbę podań. Brakowało tylko tej jakości, aby czasami wejść gdzieś z boku i dokładniej zagrać. Szwedzi zrobili to lepiej. Mieli trzy czy cztery sytuacje i je wykorzystali. Z kolei my mogliśmy strzelić więcej goli, ale stało się jak się stało – powiedział.

Internauci przejechali się po Polakach po porażce na Euro. Bolesne porównanie Lewandowskiego i innych, okrutnie w nich uderzyli

65-latek podkreślił także, że jego zdaniem Paulo Sousa powinien pozostać na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. - Chciałbym, żeby wygrywał mecze. Widzę, jak pracuje; że chce dać tej drużynie coś innego, ale nie ma szczęścia. Przyjdzie nowy prezes i zobaczymy, co wymyśli. Mnie się wydaje, że to była dobra koncepcja – podkreślił ustępujący prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Sonda
Polska na Euro 2020 - czy zasłużenie odpadliśmy?

Zbigniew Boniek – legenda polskiego futbolu

Zbigniew Boniek przed laty był znakomitym piłkarzem, występował m.in. w Widzewie Łódź, Juventusie czy AS Romie. Zaliczył także 80 spotkań w narodowej reprezentacji. Po zakończeniu kariery sportowej przez pewien czas zajmował się szkoleniem, prowadząc głównie kluby z niższych klas rozgrywkowych we Włoszech. Przez krótki okres był również selekcjonerem reprezentacji Polski (2002 r.). Od 2012 roku pełnił funkcję prezesa PZPN-u. Euro 2021 było jego ostatnim turniejem w tej roli.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze