Alkmaar - Legia WYNIK

Autor: PAP/Piotr Nowak Alkmaar - Legia WYNIK

LKE

Legia walczyła, ale przegrała z AZ Alkmaar po wyrównanym meczu. Nie pomogła gra w przewadze

2023-10-05 22:57

Alkmaar - Legia WYNIK. Przed pierwszym gwizdkiem to AZ Alkmaar było zdecydowanym faworytem meczu, ale na boisku Legia Warszawa postawiła rywalom bardzo trudne warunki. Wicemistrzowie Polski grali z holenderskim zespołem jak równy z równym, jednak o wyniku zadecydował jeden gol Vangelisa Pavlidisa z 52. minuty. Legioniści starali się odrobić stratę, ale pomimo gry w przewadze od 65. minuty brakowało im dokładności w kluczowych momentach.

AZ Alkmaar - Legia Warszawa 1:0 (0:0)

Bramki: Pavlidis (52')

Kartki: Lahdo - czerwona (65'), Ryan; Ribeiro

Alkmaar: Ryan - Sugawara, Goes, Penetra, Wolfe (82', Martins Indi) - Mijnans (82', Sadiq), de Wit, Clasie - Lahdo, Pavlidis, van Brederode (74', Kasius)

Legia: Tobiasz - Pankov, Jędrzejczyk, Ribeiro - Wszołek, Slisz, Elitim (72', Rosołek), Kun (71', Gil Dias) - Josue, Gual (62', Muci) - Pekhart (72', Kramer)

Legia przystąpiła do meczu z AZ Alkmaar bez kompleksów i pokazała, że zwycięstwo z Aston Villą (3:2) nie było przypadkowe. Niestety, solidny występ zaburzyła jedna niefrasobliwość w defensywie, którą na bramkę zamienił Vangelis Pavlidis. Zespół z Holandii zrehabilitował się kibicom za porażkę w pierwszej kolejce ze Zrinjskim Mostar (3:4). W rozgrywanym równolegle spotkaniu Aston Villa pokonała 1:0 drużynę z Bośni i Hercegowiny po golu w doliczonym czasie gry. Oznacza to, że po dwóch kolejkach wszystkie kluby mają na koncie po trzy punkty, co zwiastuje zażartą walkę o awans do samego końca. Poniżej nasza relacja na żywo z meczu AZ Alkmaar - Legia Warszawa:

Czy Legia Warszawa wyjdzie z grupy Ligi Konferencji Europy?