Lech Poznań - Fiorentina. Relacja z meczu 1/4 finału Ligi Konferencji Europy

i

Autor: PAP/Jakub Kaczmarczyk Lech Poznań - Fiorentina. Relacja z meczu 1/4 finału Ligi Konferencji Europy

Jest krytyka

Ciąg dalszy zamieszania wokół Bartosza Salamona. Poszło o gest przed meczem z Fiorentiną

2023-04-14 19:50

Piłkarze Lecha Poznań przegrali pierwszy ćwierćfinałowy mecz Ligi Konferencji Europy z Fiorentiną aż 1:4. Mistrzowie Polski jeszcze przed pierwszym gwizdkiem wykonali gest solidarności z zawieszonym przez UEFA Bartoszem Salamonem. Stoper Kolejorza uzyskał pozytywny wynik testu antydopingowego po meczu z Djurgarden, a wyraz wsparcia kolegów z drużyny spotkał się z krytyką Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA).

Obrońca poznańskiego klubu został zawieszony przez europejską centralę na trzy miesiące. To efekt pozytywnego wyniku próbki A. Pierwsze antydopingowe badanie Salamona wykazało obecność w organizmie niedozwolonego chlortalidonu, środka mającego na celu maskowanie innych niedozwolonych substancji. Piłkarz nie ukrywał zaskoczenia i wierzy w swoją niewinność.

Wszystkich w Poznaniu mógł zdziwić czas, w którym UEFA podjęła decyzję o zawieszeniu. Miało to miejsce na kilka godzin przed meczem z Fiorentiną, co zdarza się niezwykle rzadko. Prezes Jacek Rutkowski w rozmowie z Viaplay powiedział nawet o sytuacji, w której piłkarz musiał opuścić szatnię w trakcie odprawy. Salamon miał wystąpić w starciu z włoską drużyną, ale ostatecznie mógł tylko oglądać porażkę swoich kolegów.

Matty Cash został zapytany o najpopularniejszy kontakt w telefonie. Odpowiedź padła bardzo szybko

Przed rozpoczęciem rywalizacji piłkarze postanowili wesprzeć reprezentanta Polski. Oberwało się też… TVP Sport, który w mediach społecznościowych pochwalił piłkarzy Lecha, podpisując wspólne zdjęcie drużyny z koszulką Salamona jednym słowem – RODZINA.  POLADA odniosła się do tego zdarzenia, upominając zarówno klub, jak i polskie media. "Zmienność decyzji UEFA trudno zrozumieć. Z tym możemy się zgodzić. Ale nie popieramy promowania w mediach zachowania, w którym ewidentnie wspiera się sportowca podejrzanego o stosowanie dopingu. Promujmy czysty sport i fair play. Edukujmy! To nasza wspólna odpowiedzialność" – skomentowali.

Przedstawiciele klubu z Bułgarskiej już na początku tygodnia wysłali do UEFA pismo z prośbą o przebadanie próbki B. W czasie zawieszenia Salamon nie może brać udziału w meczach i treningach Lecha.

Wojciech Szczęsny przeżył chwile grozy. Polski bramkarz przemówił po raz pierwszy po problemach z sercem

PKO Ekstraklasa Raport 11.04
Sonda
Czy Lech Poznań awansuje do półfinału Ligi Konferencji Europy?
Najnowsze