Grzegorz Krychowiak przebiegł już 247 kilometrów. Imponujące statystyki Polaka

2015-03-19 17:40 Kuba Czernikiewicz
Szalony mecz Krychowiaka: Strzelił, wyleciał, przeprosił
Autor: East News Grzegorz Krychowiak, Bruno Zuculini

Nie jest kontuzjowany, ale i tak nie zagra - Grzegorz Krychowiak musi pauzować w Lidze Europejskiej z powodu nadmiaru żółtych kartek. To więc dobry czas, by podsumować występy "Krycha" na europejskich i hiszpańskich boiskach. Skąd on bierze tyle siły i wytrzymałości?

Grzegorz Krychowiak nie zagra w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Europy i w najbliższym spotkaniu Primera Division. Wszystko z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Hiszpańska prasa podkreśla, że choć odpoczynek Krychowiaka jest wymuszony, to jednak w pełni zasłużony. W ligowych meczach Polak spędził na murawie 2042 minuty i przebiegł ponad 247 kilometrów – to zdecydowanie najwięcej ze wszystkich piłkarzy jego drużyny. Z obliczeń wynika, iż w ciągu 60 sekund na boisku, pokonuje średnio około 121 metrów.

Frederic Kanoute: Krychowiak to strzał w dziesiatkę [WYWIAD]

W całej La Liga lepszym wynikiem może pochwalić się tylko trzech graczy. Jest jednak statystyka, w której Krychowiak nie ma sobie równych, choć w tym przypadku niekoniecznie jest to powód do dumy. Do tej pory reprezentant Polski faulował 66 razy.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail

Najnowsze