Lechia - Akademija! Wojna kiboli na trybunach. Krwawa jatka

i

Autor: JAN DZBAN/PAP

Surowa kara!

Lechia Gdańsk surowo ukarana za kibolski skandal. Zapłacą gigantyczną karę! Jest decyzja w sprawie stadionu

2022-07-15 20:06

Cała Polska grzmiała po kolejnym skandalu z udziałem polskich klubów w europejskich pucharach. Podczas pierwszego meczu Lechii Gdańsk z Akademiją Pandev doszło do wielkiej rozróby. Z tego powodu konieczne było przerwanie spotkania na dłuższa chwilę aż do uspokojenia sytuacji. Lechia Gdańsk została surowo ukarana za kibolską zadymę. UEFA podjęła też decyzję w sprawie stadionu.

Lechia została ukarana przez UEFA za zamieszki podczas pierwszego meczu 1. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji z Akademiją Pandev (4:1). Gdański klub musi zapłacić 50 tys. euro, ponadto zamknięto mu stadion na jedno spotkanie, ale w zawieszeniu na dwa lata.

Transfer Roberta Lewandowskiego na ostatniej prostej! Trwa dopinanie szczegółów, wielkie poruszenie

Zobacz zdjęcia z zadymy kiboli Lechii podczas meczu Ligi Konferencji Europy w galerii poniżej.

Lechia Gdańsk ukarana. UEFA zapłaci jej... więcej

W szóstej minucie mecz z Akademiją Pandev został przerwany z powodu zamieszek w sektorze kibiców gdańskiej drużyny, a grę wznowiono po 40 minutach. W piątek UEFA ukarała Lechię – klub musi zapłacić 50 tys. euro, zamknięto mu również stadion na jedno spotkanie, jednak w zawieszeniu na dwa lata.

Cezary Kucharski ujawnia. Cały czas ma problemy ze zdrowiem. Potrzebuje kilkumiesięcznego leczenia [ROZMOWA SE]

Nie jest to specjalnie drakońska sankcja, tym bardziej że za awans do 2. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji gdańszczanie otrzymali premię w wysokości 350 tys. euro.

Z kim kolejny mecz Lechii w europejskich pucharach?

W kolejnej fazie biało-zieloni zmierzą się z piątym w poprzednim sezonie zespołem austriackiej Bundesligi Rapidem Wiedeń. Pierwszy mecz odbędzie się w czwartek w stolicy Austrii, a drugi tydzień później w Gdańsku. W Lechii spodziewają się, że rewanż może obejrzeć nawet 25 tys. widzów.

Sonda
Co sądzisz o karze nałożonej na Lechię Gdańsk?
Polacy pokazali JAJA! Komentarz po meczu Holandia-Polska | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze