Autor: Cyfra Sport Lechia – Rapid RELACJA NA ŻYWO el. LKE Lechia Gdańsk – Rapid Wiedeń ONLINE LIVE

Lechia - Rapid

Lechia nie dała rady! Walczyła do końca, ale ostatecznie Rapid okazał się lepszy

2022-07-28 21:53

Po pierwszym spotkaniu II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy wydawało się, że Lechia Gdańsk ma spore szanse na awans. Co prawda jedynie zremisowała ona spotkanie z Rapidem Wiedeń, ale rewanż rozgrywała na swoim terenie. To jednak na niewiele się zdało, bowiem ostatecznie Lechia przegrała u siebie 1:2 i żegna się z europejskimi pucharami. Warto zaznaczyć, że sędziowanie nie było na najwyższym poziomie, ale przyczyn porażki gdańszczanie muszą szukać przede wszystkim we własnej nieskuteczności.

Lechia Gdańsk w pierwszym meczu nie zaprezentowała świetnej piłki, ale udało się im utrzymać bezbramkowy remis, mimo kilku dogodnych okazji ze strony rywala. Można było mieć nadzieję, że niesieni dopingiem kibiców na własnym stadionie, będą mieli większe szanse na zwycięstwo. Pierwsze minuty nie zapowiadały katastrofy, która wydarzyła się po kwadransie gry. Na samym początku Lechia dobrze utrzymywała rywala z dala od swojego pola karnego i szukała własnych okazji. Niestety, w 16. minucie po raz pierwszy Kuciak skapitulował, gdy Kuhn miał zbyt dużo miejsca w polu karnym i uderzył na bramkę. Piłka po drodze jeszcze odbiła się od obrońcy i zmyliła golkipera Lechii.

Najgorsze było jednak to, że już dwie minuty później Kałuziński sfaulował Burgstallera w polu karnym (choć eksperci nie są pewni, czy karny faktycznie się należał), a jedenastkę na gola zamienił Grull. Lechia grała nieźle, ale dostała dwa bardzo szybkie i bolesne ciosy. Kolejne próby poprawienia wyniku spełzały na niczym. W drugiej połowie, po wejściu m.in. Paixao, zaczęło się to poprawiać. Obrońcy Rapidu musieli nawet raz wybijać piłkę z linii bramkowej! Przez długie minuty akcje Lechii nie potrafiły bardzo zagrozić rywalom, aż do końcowych minut. W 82. minucie świetną akcję Koperskiego wykończył Zwoliński, trafiając z metra do bramki! Chwilę później kopię tej akcji zrobił Paixo i Sezonienko, ale ten drugi mając ok. trzy metry do bramki... przestrzelił! Parę minut później doszło do niemałej kontrowersji, bowiem wszystko wskazywało na to, że Paixo był faulowany w polu karnym, ale tym razem sędzia nie dał jedenastki... Ostatecznie gdańszczanie nie wykorzystali swoich szans na wyrównanie i odpadli z dalszej rywalizacji.

Lechia Gdańsk - Rapid Wiedeń 1:2 (0:2) (1:2 w dwumeczu)

Bramki: Zwoliński (82') - Kuhn (16'), Grull (k.)(18')

Kartki: Stec (33'), Kałuziński (42'), Pietrzak (86') - Schick (29'), Pejic (44'), Grull (92')

Lechia: Kuciak - Stec (Koperski 76'), Nalepa, Maloca, Pietrzak - Clemens (Paixao 46'), Gajos, Kałuziński (Kubicki 46'), Terrazzino (Sezonienko 67'), Durmus (Conrado 67') - Zwoliński.

Rapid: Hedl - Schick (Koscelnik 83'), Aiwu (Hofmann 65'), Wimmer, Auer - Pejic, Oswald (Sattlberger 73'), Kuhn (Bajic 65') - Zimmermann, Burgstaller, Grull.

Lechia – Rapid RELACJA NA ŻYWO el. LKE Lechia Gdańsk – Rapid Wiedeń ONLINE WYNIK LIVE

Lechia Gdańsk trafiła na jednego z trudniejszych rywali w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Rapid Wiedeń to klub o sporym doświadczeniu na arenie europejskiej, ale w pierwszym spotkaniu austriacki zespół nie potrafił tego udowodnić. Jego przewaga była widoczna przede wszystkim na początku spotkania, ale dobra postawa Kuciaka i słaba celność rywali sprawiła, że nie wykorzystali oni swoich szans. Później gra nieco się wyrównała co widać w statystykach strzałów i posiadania piłki, ale ostatecznie żaden z zespołów gola nie zdobył. Remis to całkiem cenny wynik z perspektywy gdańszczan, którzy rewanż rozegrają na własnym boisku i mamy nadzieję, że ten atut przeważy szalę zwycięstwa na korzyść Lechii! Lechia Gdańsk – Rapid Wiedeń RELACJA NA ŻYWO Lechia – Rapid WYNIK LIVE.