Legia i Lech z szansą na potężny zarobek. Jedno zwycięstwo od ogromnych pieniędzy

2020-09-30 12:44 MaSz
Lech Poznań
Autor: Cyfra Sport Lech Poznań

1 października dwa polskie kluby będą starały się wywalczyć awans do fazy grupowej Ligi Europy. Legia Warszawa zagra u siebie z azerskim Karabachem Agdam, a Lech Poznań będzie rywalizował na wyjeździe z liderem ligi belgijskiej - Charleroi. Oba kluby walczą o wielkie pieniądze. Czy wykorzystają szansę? Od dużych zysków dzieli mistrza Polski i wicemistrza jedno zwycięstwo.

Od trzech lat żaden polski klub nie zagrał w fazie grupowej europejskich pucharów. Czy w tym roku się to zmieni i doczekamy się naszych przedstawicieli w rozgrywkach? 1 października o promocję do fazy grupowej Ligi Europy powalczą dwa polskie zespoły: Legia Warszawa i Lech Poznań. Czy przeskoczą rywali w IV rundzie eliminacji?

Lewandowski i spółka z ogromnym wsparciem?! Kibice mogą wrócić na trybuny podczas meczów kadry

W przypadku sukcesu czyli znalezienia się w fazie grupowej Ligi Europy polskie kluby będą mogły liczyć na duże zyski. Za awans UEFA płaci 2,9 mln euro. Wygrany mecz jest wyceniony na 570 tys. euro, remis - 190 tys. euro. Za zwycięstwo w grupie europejska centrala płaci milion euro. Zespół, który zajmie drugie miejsce dostanie 500 tys. euro. UEFA wypłaca również premie w zależności od osiąganych wyników. Za przejście kolejnej rundy jest do zgarnięcia określona gratyfikacja. Dla przykładu triumfator Ligi Europy może liczyć na wypłatę 8,5 mln euro. Ponadto dochodzą wpływy z praw telewizyjnych. W każdym razie jest o co grać.

Robert Lewandowski złapał Anię WPÓŁ! Jej mina mówi wszystko, padły ważne słowa [ZDJĘCIE]

Najnowsze