Legia Warszawa - Drita

Autor: CyfraSport Legia Warszawa - Drita

Męczarnie

Okropny mecz w Kosowie, ale Legia zwycięska. Warszawianie zagrają w fazie ligowej Ligi Konferencji

2024-08-29 21:55

Mecz, o którym kibice będą chcieli szybko zapomnieć. Piłkarze Legii Warszawa pokonali długo nie potrafili oddać celnego strzału w Prisztinie, ale w doliczonym czasie gry w końcu się udało. I od razu piłka wpadła do siatki. Wicemistrzowie Polski pokonali kosowską Dritę Gnjilane 1:0 (0:0) w rewanżowym meczu czwartej, ostatniej rundy eliminacji Ligi Konferencji i awansowali do fazy zasadniczej tych rozgrywek. Pierwsze spotkanie polski zespół wygrał u siebie 2:0.

Aż do doliczonego czasu gry trzeba było czekać na pierwszy celny strzał Legii. Od razu ten strzał okazał się zwycięski. Tomas Pekhart przejął piłkę w polu karnym lewą nogą, bardzo przytomnie uderzył od razu prawą nogą. Zdezorientowana była obrona Drity, która straciła piłkę na własne życzenie poprzez kiepskie wyprowadzenie jej od bramkarza.

Wcześniej był to mecz dla kibiców o mocnych nerwach. Pierwsi celnie na bramkę uderzyli Kosowianie, ale dopiero w 86. minucie, następnie spróbowali dwie minuty później, ale już dużo słabiej.

Wymęczona wygrana wicemistrzów Polski (w Warszawie było 2:0 dla Legii) przypieczętowała awans Wojskowych do fazy ligowej Ligi Konferencji.

Drita - Legia Warszawa 0:1 (Pekhart 90+2)

KF Drita Gnjilane: Maloku – Besnik Krasniqi, Bejtulai, Mesa, Ovouka – Zulfiji (65. Selmani), Broja CZ, Mustafa – Fressange (46. Ajzeraj), Manaj (70. Ibrahim), Tusha (46. Krasniqi)

Legia Warszawa: Tobiasz – Pankov, Augustyniak, Barcia (46. Kapuadi), Wszołek, Kapustka (65. Morishita), Goncalves (84. Celhaka), Luquinhas, Vinagre, Alfarela (65. Gual), Kramer (69. Pekhart).

Poniżej zapis relacji NA ŻYWO.

Na żywo

Drita - Legia Warszawa 0:1 (0:0)

KONIEC! Legia pokonała Dritę 1:0, w dwumeczu 3:0. Warszawski klub zagra w fazie ligowej Ligi Konferencji.

90+5

Jeszcze jedna akcja Legii, ale skasowana przez defensywę Drity.

Pięć minut doliczonych, powoli zmierzamy do końca tych wydarzeń na boisku przeznaczonym do gry w piłkę nożną.

Błąd w rozegraniu piłki od tyłu piłkarzy Drity. Natychmiastowa wrzutka z lewej strony do Pekharta. Ten na ósmym metrze świetnie przyjął piłkę lewą nogą i prawą wykończył całą akcję.

90+2

TOMAS PEKHART! 1:0 dla Legii w 92. minucie. Pierwszy celny strzał.

90

Rzut wolny dla Drity, dośrodkowanie z bocznego sektora, ale wybili piłkę legioniści.

89

Drugi celny strzał Drity. Krasniqi ale za lekko, spokojnie złapał piłkę Tobiasz.

88

Oskrzydlająca akcja Wszołka, zagranie na ósmy metr do Guala, ale Hiszpan przestrzelił w dobrej sytuacji.

88

Kolejny legionista z żółtą kartką. Tym razem Kapuadi.

86

Ajzeraj strzela z dystansu i broni Tobiasz! Pierwszy strzał celny w tym meczu!

84

Celhaka w miejsce Goncalves. Kolejna zmiana w Legii.

83

Drita po stracie zawodnika całkowicie opadła z sił i chyba już zbyt wiele ataków bramki Kacpra Tobiasza nie przeprowadzi.

80

Strzał Morishity z 17 m. Piłka nad poprzeczką.

78

Druga żółta kartka i czerwona dla Broji. A więc Drita znów kończy mecz z Legią w osłabieniu.

76

Drita całym zespołem na połowie Legii. Kosowianie atakują, będą mieć rzut rożny.

76

TO POWINNO BYĆ 1:0 DLA DRITY. Mustafa miał woleja ze środka pola karnego.

74

Kontra Drity. Paweł Wszołek fauluje i otrzymuje żółtą kartkę. Rzut wolny dla Drity.

72

Ovouka wzorowo powstrzymał szarże Morishity.

70

Debiutant w Dricie. Ibrahim w miejsce Manaja. Jeszcze tylko 20 minut.

69

Feio zmienia. Pekhart za Kramera.

66

Zmiana również w Dricie. Selmani w miejsce Zulfiji.

65

Zmiany! Za moment Marc Gual i Morishita na boisku. Schodzi Alfarela i Kapustka.

63

Znów mocno ucierpiał Pankov. Żółta kartka dla kolejnego piłkarza Drity. Tym razem dla Manaja.

62

Drita pilnuje piłki. Legia w niskim pressingu. Chyba...

60

Krasniqi z narożnika boiska, ale bardzo niecelny strzał.

Już sześć żółtych kartek w tym meczu.

Ucierpiał Pankov, a żółtą kartką ukarany piłkarz Drity Ajzeraj.

57

Przerwa w grze. Opatrywany jeden z zawodników Legii.

Dośrodkowanie z lewej strony Ovouki, ale piłkę w okolicach bliższego słupka łapie Tobiasz.

56

Wciąż bez strzału celnego w tym meczu, to warto zaznaczyć.

55

Drita szuka zagrożenia bramki Tobiasza, ale oprócz kiepskiego strzału Ovouki, to nie potrafi nic zdziałać.

53

Rzut wolny dla Legii, ale zagrożenia bramki Drity nie było.

50

Ciekawy strzał z dystansu Ovouki. Ale Tobiasz nie był w niebezpieczeństwie.

49

Goncalves z żółtą kartką. Czwarte upomnienie dla piłkarza Legii...

46

Wszyscy gracze Legii na własnej połowie. Drita przy piłce.

Skład Legii bez zmian, a więc: Tobiasz – Pankov, Augustyniak, Barcia, Wszołek, Kapustka, Goncalves, Luquinhas, Vinagre, Alfarela, Kramer.

46

Ruszyła druga połowa!

Oczywiście piszemy z przymrużeniem oka. Fajerwerków w pierwszych trzech kwadransach nie było. Legia spokojnie zmierza po awans do fazy ligowej Ligi Konferencji.

Niestety, dobiega końca przerwa spotkania Drita - Legia.

PRZERWA! DRITA - LEGIA 0:0. WICEMISTRZOWIE POLSKI SĄ JUŻ 45 MINUT OD FAZY LIGOWEJ LIGI KONFERENCJI.

45

Trwa już doliczony czas gry. Kończą się doliczone dwie minuty.

45

Żółta kartka dla Kapustki...

44

Mało przekonująca gra Legii. Trochę senna ta 1. część meczu.

41

Czas Luquinhasa. Tym razem piłka spadła mu na nodze po tym rzucie rożnym. Strzał zza "16", ale piłka ponad bramką.

40

Lewa strona boiska, szarża Luquinhasa. Dośrodkowanie zablokowane. Rzut rożny dla Legii.

37

Wszędobylski Luquinhas faulowany. Kolejny stały fragment gry dla Legii.

36

Pierwsza żółta kartka dla piłkarzy Drity. Ukarany Broja.

33

Płaskie wstrzelenie piłki Kapustki, wybijają Kosowianie.

33

Rzut wolny dla Legii, ale raczej tylko z szansą na dośrodkowanie.

31

Ostre starcie Vinagre z Fressange w polu karnym Legii. Sędziowie VAR sprawdzili tą sytuację, na szczęście nie ma karnego dla Drity.

30

Niestety nie udało się zagrozić bramce Drity.

30

Rzut rożny dla Legii.

Sensacja w Belgii. Tam Wisła Kraków prowadzi 2:0 z Cercle Brugge.

27

Tusha nabiegał na piłkę, która leciała w bramkę. Spokojnie złapał futbolówkę Tobiasz.

26

Żółta kartka dla Kramera. Rzut wolny dla Drity.

23

Tusha atakuje lewą stroną, ale dobrze powstrzymany przez Augustyniaka.

20

Rzut wolny dla Drity. Boczny sektor boiska.

20

Drita na połowie Legii. Ale sytuacji brak. Legioniści trochę biegają za piłką.

17

Żółta kartka dla piłkarza Legii. Ukarany Barcia.

16

Więcej gry w środku pola. Ale Drita bez pomysłu na zagrożenie bramki Kacpra Tobiasza.

14

Legioniści kilka razy przechwycili piłkę na połowie Drity. Przed momentem świetna akcja Vinagre.

12

WIELKA SZANSA DLA LEGII! Wszołek myli się z 8 metrów. Wcześniej świetnie w pole karne do Kramera zagrał Vinagre.

10

Ciekawy strzał z dystansu Luquinhasa! Piłka nad poprzeczką Maloku.

Groźna sytuacja z początku meczu. Była szansa dla Drity.

7

Szarża w polu karnym Drity. Bartosz Kapustka próbował trochę wymusić rzut karny. To się jednak nie udało.

5

Drita częściej na połowie Legii. Wicemistrzowie Polski na razie wycofani...

Najbardziej przytomny Augustyniak, który wybił piłkę jeszcze sprzed linii. Ciekawie rozegrany stały fragment gry przez kosowski zespół.

3

Mesa bliski gola dla Drity! Legioniści wybijają piłkę z linii bramkowej!

3

Rzut wolny dla Drity.

1

Pierwszy gwizdek Daniela Schlagera. ZACZYNAMY.

Kacper Tobiasz między słupkami. Ze specjalnym kaskiem w stylu Petra Cecha.

Przed meczem minuta ciszy dla zmarłego niedawno Svena Gorana - Eriksona.

Oto skład Legii...

Już za moment godzina 20.00. To oznacza pierwszy gwizdek rewanżowego meczu Drity z Legią. Wojskowi bronią dwubramkowej zaliczki sprzed tygodnia. Awans do fazy ligowej Ligi Konferencji jest już blisko!

Czy Legia Warszawa będzie mistrzem Polski w sezonie 2024/25?