Liga Europy: Gdy trener Legii chwyci za kalkulator w oczach pojawi się błysk! Znakomite wieści [SCENARIUSZE AWANSU]

2021-11-25 12:19
Marek Gołębiewski
Autor: CyfraSport Marek Gołębiewski

Mecz Leicester - Legia to piąte spotkanie mistrza Polski w tej fazie grupowej Ligi Europy. Kibice już zastanawiają się, czy stołeczna ekipa będzie w stanie wrócić na zwycięskie tory. Rywalizacja Legii z Leicester łatwa nie będzie, ale ekipa Marka Gołębiewskiego już raz pokonała Anglików. Czy dokona tego po raz drugi? To ważne w kontekście potencjalnego wyjścia z grupy. Scenariusze awansu Legii w Lidze Europy.

Legia Warszawa walczy o fazę pucharową europejskich rozgrywek i scenariusz pozostania na wiosnę w Lidze Europy lub Lidze Konferencji Europy nie jest niemożliwy. W czwartek 25 listopada, mistrzowie Polski zagrają z Leicester City. W piątej kolejce podopieczni Marka Gołębiewskiego nie będą mieli łatwego zadania. Bez kilku gwiazd będą mierzyć się z dużo silniejszym rywalem. A jest, o co grać! W przypadku zwycięstwa, ekipa z Łazienkowskiej na sto procent będzie pewna gry w kolejnej fazie europejskich pucharów! Jakie są scenariusze awansu na dwie pozostałe kolejki?

NIE PRZEGAP! Przed meczem Leicester - Legia. To jego musi zatrzymać mistrz Polski. Były angielski kadrowicz nie ma wątpliwości

Scenariusze awansu Legii w Lidze Europy

Niezależnie od wyniku meczu Leicester - Legia wszystko jest w rękach piłkarzy ze stolicy. W przypadku zwycięstwa mistrzowie Polski będą liderem grupy. Remis pozwoli wskoczyć na trzecie miejsce i zrównać się punktami ze Spartakiem i Napoli. Porażka oznacza spadek na ostatnie miejsce. Żaden z tych scenariuszy nie przekreśla ekipy z Łazienkowskiej.

Wygrana mistrza Polski w meczu Leicester - Legia: 1. Legia - 9 pkt, 2. Spartak - 7, 3. Napoli - 7, 4. Leicester - 5

Remis mistrza Polski w meczu Leicester - Legia: 1. Spartak - 7 pkt, 2. Napoli - 7, 3. Legia - 7, 4. Leicester - 6

Porażka mistrza Polski w meczu Leicester - Legia: 1. Leicester - 8 pkt, 2. Spartak - 7, 3. Napoli - 7., 4. Legia - 6

W przypadku zwycięstwa Legii Warszawa w meczu z Leicester sprawa jest już właściwie rozstrzygnięta. Niezależnie od wyniku pozostałych meczów Legia zagra albo w fazie pucharowej Ligi Europy albo Ligi Konferencji Europy. Porażka ze Spartakiem u siebie sprawi, że stołeczny zespół może spaść na trzecie miejsce tylko w przypadku wygranej Napoli z Leicester. Nie ma szans, by Anglicy wyprzedzili wówczas Polaków.

NIE PRZEGAP! Gigantyczne oszczędności w PZPN. Kulesza wyjawił zatrważające fakty, chodzi o miliony złotych

Jeśli w meczu Leicester - Legia padnie remis, trzy czołowe zespoły w grupie będą miały po siedem punktów, a Leicester jedno oczko mniej. W tym wypadku wygrana Legii ze Spartakiem daje awans niezależnie od wyniku meczu Napoli - Leicester. Remis z zespołem z Rosji oznacza, że w grę wejść może mała tabelka. Wygrana któregokolwiek z zespołów w meczu z Napoli - Leicester oznacza wyeliminowanie przegranego. Remis oznacza porównanie wyników między trzema czołowymi zespołami grupy. Co w przypadku porażki Legii ze Spartakiem? Wówczas Legia może drżeć o swój los na wiosnę. W Lidze Koferencji Europy nie zagra, gdy Leicester pokona Napoli.

Negatywny, ale najbardziej prawdopodobny scenariusz to porażka Legii z Leicester. Znów grę w Lidze Europy zapewni zwycięstwo ze Spartakiem. Niezależnie od wyniku meczu Napoli z Leicester, mistrz Polski zajmie co najmniej drugie miejsce. Remis lub porażka z drużyną z Moskwy oznacza pożegnanie z europejskimi pucharami.

Sonda
Leicester City - Legia Warszawa: kto wygra?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze